Connect with us

Економіка

Аграрії України засіяли ярими зерновими культурами 250 тисяч га 

Published

on

Станом на 20 березня 2025 року аграрії 19 областей України засіяли 250,4 тис. га ярих зернових та зернобобових культур.

Про це повідомляє Комітет з питань аграрної та земельної політики із посиланням на дані Мінагрополітики.

Так, за інформацією міністерства, наразі найбільша площа посівів припадає на ячмінь – 133,5 тис. га. Ярої пшениці вже засіяно 36,7 тис. га, гороху – 57 тис. га, вівса – 16,9 тис. га.

Лідерами за темпами сівби стали Миколаївщина (43 тис. га), Тернопільщина (31,3 тис. га) та Кіровоградщина (25,9 тис. га).

Також на звітну дату розпочалась посівна технічних культур – аграрії Київщини приступили до сівби соняшника. За інформацією Київської ОВА, цьогоріч в області планують збільшити площі під технічними культурами до 422,3 тис. га, що на 6,9 тис. га більше, ніж торік.

Зазначається, що загалом у 2025 році заплановано засіяти понад 5,7 млн га ярих зернових та зернобобових культур, що відповідає рівню 2024 року.

Головною особливістю нового сезону стане збільшення площ під ярою пшеницею на 28%, до 222,8 тис. га. Такі зміни в структурі посівів відповідають стабільному попиту на пшеницю з боку переробних підприємств та експортерів.

Нагадаємо, весняна посівна коштуватиме приблизно 200 млрд грн – Коваль.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

АРМА знайшло управителя Будинку профспілок на Хрещатику

Published

on

By

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) уклало договір управління з переможцем відкритого конкурсу щодо Будинку профспілок, розташованого за адресою Майдан Незалежності, 2. Управителем став консорціум “Управляюча компанія “КАМпарітет”.

Continue Reading

Економіка

В Україні змінюють правила для підприємств: без дозволу на забруднення — працювати не можна

Published

on

By

Він змусить промислові підприємства отримати спеціальний інтегрований дозвіл, щоб не шкодити довкіллю. Перший заступник голови Держекоінспекції Дмитро Заруба пояснив, як саме працюватиме ця система й що тепер доведеться робити бізнесу.

Що змінюється

Новий Закон України «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення» — це частина адаптації українського законодавства до норм ЄС. Він запроваджує єдиний екологічний дозвіл (ІДД), який підприємства повинні будуть отримати, щоб працювати законно.

Йдеться про ті виробництва, які можуть суттєво впливати на довкілля — від хімічної промисловості до металургії чи великого сільського господарства. Без такого дозволу установку просто не дозволять ввести в експлуатацію.

Як отримати дозвіл

Процес виглядатиме так:

Підприємство визначає, чи підпадає його установка під дію закону. Якщо так — подає заяву та документи до Міндовкілля.

Протягом 30 днів Міндовкілля переглядає документи. Якщо є помилки чи недоліки — заяву повертають на доопрацювання. Якщо все гаразд — справа рухається далі.

Починається громадське обговорення. Оператор повинен опублікувати відповідне оголошення. Усі документи будуть у відкритому доступі. Обговорення триватиме 30 днів — кожен охочий зможе подати свої зауваження чи пропозиції.

Паралельно Держекоінспекція перевірятиме установку. Якщо потрібно — залучать і міжнародних експертів (у разі транскордонного впливу).

Після завершення обговорення — висновки держорганів. На це дається 5 робочих днів. До оцінки долучаються Держводагентство, ДСНС, МОЗ, органи місцевої влади тощо.

Рішення про видачу дозволу або відмову — протягом 30 днів. Можуть також скликати узгоджувальну нараду з представниками громадськості, держорганів і самого підприємства.

Установка може працювати тільки після отримання дозволу. Причому дозвіл буде безстроковим — але при порушеннях його можна буде анулювати.

Для чого це потрібно

Нова система покликана зробити промисловість екологічно відповідальною. Громадськість матиме реальний вплив на рішення, а контроль за забрудненням стане прозорішим.

Дмитро Заруба підкреслює: це не просто бюрократія, а шлях до екологічної безпеки, як в Європі. Вперше в Україні вводиться відкритий реєстр дозволів, де кожен зможе побачити, хто чим дихає — буквально.

Сообщение В Україні змінюють правила для підприємств: без дозволу на забруднення — працювати не можна появились сначала на Експерт.

Continue Reading

Економіка

Комітет Ради розгляне у четвер законопроєкт про віртуальні активи – Гетманцев

Published

on

By

У четвер на засіданні комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розглядатиметься законопроєкт про віртуальні активи, який передбачає нову модель оподаткування криптовалют.

Continue Reading

В тренді