Connect with us

Економіка

Атомна енергетика є порятунком для України перед “найважчою зимою” в історії країни, – Politico

Published

on

Напередодні “найскладнішої в історії” України зими атомна енергетика є чи не єдиним порятунком для країни. Про це йдеться в статті європейського видання Politico.

“Цей тиск наша енергосистема витримує насамперед завдяки атомній енергетиці”, – цитує західне видання слова міністра енергетики Германа Галущенка.

Саме тому Україна за підтримки західних партнерів прагне завершити будівництво двох атомних блоків на Хмельницькій АЕС.

“Нам потрібно більше генерації, навіть у період відновлення й особливо після війни. Ми розуміємо, що будь-який атомний проєкт потребує років, тому нам потрібно почати якомога швидше, особливо в цій ситуації, коли ми маємо 80% готовність будівельної частини об’єкта”, – зазначив міністр.

Сьогодні для України пріоритет – максимально відновити зруйновані Росією об’єкти генерації до настання холодів.

“Ми намагаємося, звичайно, відремонтувати кожен об’єкт, який можна відремонтувати, додати в систему додаткову генерацію”, – сказав Галущенко.

Нагадаємо, раніше уряд України схвалив проєкт закону про завершення будівництва двох атомних блоків на Хмельницькій станції. Пізніше проєкт схвалив парламентський комітет. Наразі він чекає на розгляд у сесійній залі.

Намір України будувати додаткові атомні блоки публічно підтримали США в особі спеціального представника з питань відновлення країни Пенні Пріцкер.

Сообщение Атомна енергетика є порятунком для України перед “найважчою зимою” в історії країни, – Politico появились сначала на Експерт.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

Чи взагалі можуть у НАТО витрачати по 5% від ВВП і чи колись таке було

Published

on

By

Вимога витрачати по 5% від ВВП на оборону лунає на тлі того, що деякі країни НАТО досі витрачають менше 2%

Continue Reading

Економіка

Результати «митного безвізу»: 94 тисяч транзитних декларацій оформлено у 2024 році

Published

on

By

З приєднанням України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) і з початку застосування процедури спільного транзиту 1 жовтня 2022 року (т.зв. «митного безвізу») українською митницею оформлено 136,2 тис. транзитних декларацій (107,2 тис. – відправлення та 29 тис. – призначення).

Про це повідомила пресслужба Мінфіну.

В міністерстві нагадали, що завдяки приєднанню України до Конвенції український бізнес має можливість користуватися транзитними спрощеннями спільно з 36 країнами.

Зазначається, що важливою подією став перехід України на застосування оновленої версії ІТ-системи процедури спільного транзиту NCTS Фаза 5 у квітні 2024 року.

У 2024 році оформлено понад 94 тис. транзитних декларацій, з яких майже 60 тис. – із застосуванням оновленої процедури NCTS Фаза 5. Порівняно з 2023 роком загальна кількість оформлених транзитних декларацій зросла майже у 2,5 раза. Так, за 2024 рік успішно завершено переміщення:

розпочатих в інших країнах – учасницях Конвенції – 73 тис. транзитних декларацій;
розпочатих митними органами України – 21 тис. транзитних декларацій.

Водночас систему NCTS активно застосовують трейдери для внутрішнього транзиту. Порівняно з 2023 роком (1,3 тис. переміщень) у 2024 році (3,2 тис. переміщень) кількість таких операцій зросла майже у 2,5 раза.

Щодо гарантування під час процедури спільного транзиту у 2024 році відповідно до умов Конвенції в системі управління гарантіями GMS зареєстровано 109 загальних гарантій та 10 151 індивідуальну гарантію. Станом на початок січня 2025 року чинними є 89 загальних гарантій та 5 901 індивідуальна гарантія, загальна сума гарантування яких становить майже €759,5 млн.

Continue Reading

Економіка

Вперше в умовах війни можна говорити про прибуток при вирощуванні всіх видів зернових – УКАБ

Published

on

By

В Україні вперше з початку війни аграрії реалізовують врожай, орієнтуючись на ринкові умови, а не обмеження експорту.

Continue Reading

В тренді