Connect with us

Економіка

Берлін планує перейти на «міжнародне фінансування» потреб України в рамках механізму G7

Published

on

Німецькі урядовці впевнені, що до кінця року міжнародна спільнота зможе реалізувати план Групи семи щодо надання Україні кредиту на 50 мільярдів доларів, який буде погашатися за рахунок доходів з заморожених російських активів.

Це дозволить фінансувати військову допомогу Києву. Про це на брифінгу в понеділок повідомив заступник речника федерального уряду Вольфганг Бюхнер, передає кореспондент Укрінформу.

Бюхнер нагадав, що G7 погодилися, що кредит має бути реалізований до кінця 2024 року.

«Ми переконані, що те, що було узгоджено в Італії, є реальним і може бути втілене в життя. З наступного року кредит стане доступним», – зазначив він.

Він також підкреслив, що справедливо, щоб країна-агресор, Росія, яка напала на сусідню державу, сама оплачувала захист України.

Заступник речника наголосив, що Німеччина залишається найбільшим постачальником допомоги Україні серед європейських країн, включаючи військову допомогу. Ця допомога не зменшиться, запевнив він.

Речник Міністерства фінансів Фабіан Лебер також підтвердив, що уряд продовжуватиме надавати військову допомогу, скільки б це не було необхідно. «Важливо підкреслити, що ми, як уряд і міністр фінансів, хочемо підтримати Україну таким чином, щоб вона могла захиститися в умовах російської агресії», – сказав Лебер.

Відповідаючи на питання про те, що в проєкті бюджету ФРН на наступний рік не передбачені нові витрати на військову підтримку України, Лебер пояснив: «З 2025 року планується перейти на міжнародне фінансування допомоги в рамках інструменту, узгодженого на зустрічі G7 у червні. Наразі ведеться інтенсивна робота над цим інструментом».

Згідно з повідомленнями, кредитні кошти будуть передані безпосередньо до бюджету України, що дозволить Києву використовувати їх на власний розсуд. Лебер також запевнив, що Мінфін готовий розглянути будь-які нагальні потреби у разі їх виникнення.

Останнім часом в ЗМІ активно обговорюється питання бюджету ФРН у контексті військової підтримки України, зокрема, через те, що в документі не передбачені нові фінансові ресурси.

Нагадаємо, що країни G7 домовилися надати Україні кредит на 50 мільярдів доларів, який буде погашатися за рахунок відсотків з заморожених російських активів. План полягає в тому, що Україна отримає ці кошти наприкінці року, а погашення кредиту буде здійснюватися за рахунок відсотків з російських золотовалютних резервів, заморожених на західних фінансових рахунках.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

У Китаї заявили про рекордні показники торгівлі з Росією

Published

on

By

Обсяг двосторонньої торгівлі між Китаєм і Росією у 2024 році сягнув історичного максимуму – 244,8 мільярда доларів, що на 1,9% перевищує показник 2023-го, який становив 240,1 мільярда доларів.

Continue Reading

Економіка

АРМА шукає управителів для квартир і будинків Медведчука

Published

on

By

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оголосило конкурс на пошук управителя для арештованої нерухомості Віктора Медведчука: трьох квартир, житлового та нежилового будинків і земельної ділянки.

Continue Reading

Економіка

Ціна біткойна впала до двомісячного мінімуму

Published

on

By

Вартість найпопулярнішої криптовалюти у світі біткойна (Bitcoin) 13 січня знизилася до майже двомісячного мінімуму.

Continue Reading

В тренді