Connect with us

Економіка

Держгеонадра виставить на аукціони 60 ділянок для видобутку корисних копалин

Published

on

Під час аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами потенційним інвесторам можуть запропонувати 60 ділянок, ще 26 – для реалізації угод про розподіл продукції.

Про це під час VII з’їзду геологів України «Українська геологія в умовах сучасних геополітичних викликів» повідомив голова Державної служби геології та надр України Олег Гоцинець, передає Укрінформ.

Посадовець нагадав, що одним із завдань країни у межах 13-го розділу Ukraine Facility Plan за напрямом «Управління критично важливими матеріалами» є затвердження та публікація портфоліо інвестиційних проєктів у видобувній галузі щодо критичних сировинних ресурсів. Тобто, підготовка та просування переліку ділянок твердих корисних копалин, які пропонуватимуть до розробки через механізм електронних аукціонів та укладання угод про розподіл продукції (УРП).

«Ми попередньо визначили переліки критичної сировини. Вони ще не затверджені, але вже перебувають на розгляді Кабінету міністрів. При цьому, здебільшого орієнтувалися на переліки критичних матеріалів, затверджені Євросоюзом і США. Але з огляду на особливості вітчизняного законодавства, ці списки дещо відрізняються від тих, якими послуговуються наші ключові партнери. Подали на затвердження уряду 28 критичних та 11 стратегічних матеріалів. Відповідно до цих переліків, підготували портфоліо ділянок надр, які можна подавати на аукціони й реалізацію в межах УРП», – розповів Гоцинець.

Після затвердження списків проведуть необхідні процедури та оголосять аукціони й УРП. При цьому, як запевнив керівник Держгеонадр, відповідно до національного законодавства, буде задіяно всі необхідні механізми, зокрема стосовно дотримання норм охорони навколишнього природного середовища. Без оцінки потенційного впливу освоєння родовищ на довкілля жодні роботи не проводитимуться, наголосив очільник відомства.

«Щодо ділянок надр під аукціони, попередньо їх 60, під УРП – 26. Але їх кількість ще може змінитися – залежно від змін до законодавства, що нині готуються, та методики, яку незабаром буде затверджено», – сказав Гоцинець.

Водночас він визнав існування проблеми з розробкою методики віднесення корисних копалин до переліку стратегічних і критичних. Розв’язати її планують за допомогою європейських партнерів, котрі вже долучилися до підготовки документа.

«Тільки-но методику буде затверджено, оновимо переліки і запропонуємо відповідні ділянки для аукціонів та УРП», – запевнив посадовець.

Як повідомляв UAprom, Кабмін призначив нового очільника Держгеонадр.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

Нафта подорожчала до п’ятимісячного максимуму після удару США по ядерних об’єктах Ірану

Published

on

By

Ціни на нафту в понеділок, 23 червня, зросли до найвищого рівня з січня, оскільки атака Сполучених Штатів на ядерні об’єкти Ірану викликає занепокоєння щодо постачання.

Continue Reading

Економіка

Курси долара та євро на 23 червня

Published

on

By

Долар офіційно подорожчав на 15 копійок, євро – на 35 копійок і знову перевищило позначку 48 гривень.

Continue Reading

Економіка

Зеленський запровадив санкції проти причетних до виробництва дронів для РФ

Published

on

By

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони (РНБО) про санкції проти фізичних та юридичних осіб, причетних до розробки та виробництва безпілотників у Росії, а також до схем обходу міжнародних санкцій.

Про це йдеться з указу опублікованого на сайті президента, передає ЕП.

Відповідний указ №415/2025 підписаний 20 червня. У санкційний список включено 56 фізичних та 55 юридичних осіб.

Як повідомляють в Офісі президента, санкції торкнулися осіб, задіяних у створенні та виготовленні російських безпілотників “Герань”, “Орлан-10”, “SuperCam”, а також FPV-дронів. До списку також потрапили постачальники ТОВ “Алабуга Машинері” та компанії, які імпортують компоненти для російського виробника БПЛА — акціонерного товариства “Кронштадт”, зокрема для виробництва засобу “Бандероль”.

Згідно з додатками до указу, всі фізичні особи є громадянами Російської Федерації. Серед юридичних осіб — шість зареєстрованих в Китаї, одна — в Білорусі. Решта — російські компанії, пов’язані з оборонною промисловістю держави-агресора.

Санкції передбачають блокування активів, припинення фінансових операцій, заборону виведення капіталів, анулювання ліцензій, а також інші обмеження. Їх реалізацію мають забезпечити Кабінет міністрів, СБУ, НБУ та інші компетентні органи.

Як повідомляв UAprom, Зеленський провів нараду щодо санкційної політики проти Росії.

Continue Reading

В тренді