Connect with us

Економіка

Експерт розповів, чому Україні не списали борги: «Це абсолютно ідіотська ідея»

Published

on

Фінансовий експерт Олексій Кущ пояснив, що війна – це класичний аргумент для того, щоб країні списали держборги, і можна було б домовитись на 50%.

Про це він розповів у авторській програмі Валерія Савчука «Різні люди».

Як розповідає експерт, у 2022 році ми абсолютно не припускали ймовірності писання боргу для України, і аргументи були абсолютно нераціональні. За його словами, мовляв, якщо зараз спишуть, то більше у борг не дадуть, або що краще розпочинати списання після війни. У серпні, стверджує експерт, був шанс вимагати списання, але ми це вікно можливостей проігнорували, і тепер кредитори кажуть платити, адже нам виділяють пакети допомоги, резерви Нацбанку зросли і більш-менш стабільний фронт.Play Video

«Тому потрапили ось у цей капкан. Я вважаю, що геополітичний форс-мажор, із яким ми зіткнулися (а війна – це класичний геополітичний форс-мажор, умовно кажучи, як підприємство згоріло) – це класичний аргумент для того, щоб списувати борги», – наголошує Олексій Кущ.

До того ж, додає він, згідно з методологією МВФ, країна може претендувати на списання боргу за двома критеріями – за рівнем негативного торгового сальдо та за рівнем дефіциту держбюджету – і Україна їм відповідає. Також, зазначає експерт, за останні 30-40 років проведено кілька сотень списань боргу, у яких брали участь майже 90 країн світу, тобто це поширене та масове явище.

«Ми повинні були домогтися списання як мінімум 50% боргу, а 50%, що залишилися, повинні були відстрочити на 15-20 років зі зниженням ставки обслуговування. А Мінфін досяг списання лише 37%, але ці 37% насправді є своєрідним рекламним трюком. Чому? Тому що в угоді з кредиторами є такий пункт, що, якщо у 2028 році темпи зростання ВВП України будуть вищими, ніж прогнози МВФ, то Україна поверне кредиторам ще 12% боргу. Ну, віддавати себе у руки статистики МВФ – це абсолютно ідіотська ідея. Найімовірніше, цей пункт буде активовано, і таким чином 37% списання боргу легким рухом руки перетворюються на 25%», – підсумовує Олексій Кущ.

Сообщение Експерт розповів, чому Україні не списали борги: «Це абсолютно ідіотська ідея» появились сначала на Експерт.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

Торік кількість працівників у ФОПів зросла до 673 тисяч осіб – Опендатабот

Published

on

By

У 2024 році кількість найманих працівників у фізичних осіб-підприємців зросла до 673,251 тис. осіб проти 659,979 тис. у 2023 році.

Continue Reading

Економіка

В Україні зросли ціни на тепличні огірки

Published

on

By

Виробники тепличних овочів в Україні другий тиждень поспіль підвищують ціни на огірки, у зв’язку із підвищеним попитом та скороченням імпорту.

Continue Reading

Економіка

Мільярд за два місяці: Україна рекордно заробила на одному продукті

Published

on

By

Названо найекспортованіший з України товар, який продали майже на 1 млрд доларів.

Про це повідомила пресслужба Державної митної служби.

У перші місяці 2025 року кукурудза вийшла на перше місце серед експортних товарів України. За січень і лютий країна експортувала 4,7 мільйона тонн кукурудзи, отримавши за це близько 1 мільярда доларів. Ця культура тепер становить 16% від усього українського експорту і понад чверть (26%) в агросекторі.

Насіння кукурудзи

Зокрема, серед найбільших покупців зернової культури за перші два місяці 2025 року:

Іспанія – 933 тис. тонн;

Італія – 725 тис. тонн;

Туреччина – 639 тис. тонн;

Єгипет – 593 тис. тонн;

Нідерланди – 514 тис. тонн.

Згідно з прогнозами Департаменту сільського господарства США, виробництво кукурудзи в Україні досягне 26,8 мільйона тонн у 2024-2025 маркетинговому році. Водночас очікується зростання світового попиту на кукурудзу через несприятливі погодні умови в Аргентині та затримки з посівною в Бразилії.

Фахівці припускають, що Україна збереже свої позиції серед основних постачальників зерна на світовий ринок у березні-квітні. Наразі українська кукурудза продається за ціною 215-216 доларів за тонну, однак існує ймовірність зростання цін через глобальну ситуацію на ринку.

Сообщение Мільярд за два місяці: Україна рекордно заробила на одному продукті появились сначала на Експерт.

Continue Reading

В тренді