Економіка
“Газпром” йде на дно: FT з’ясувало, як намагаються врятувати газового гіганта
Російський газовий монополіст “Газпром” намагається оговтатися від рекордних збитків. Повномасштабне вторгнення РФ в Україну руйнує компанію.
Видання Financial Times пише, що цього року загальний обсяг постачань у Європу і Туреччину може скоротитися більш ніж уп’ятеро порівняно з 2019 роком і впаде до 47 млрд куб. м і 34 млрд куб. м у 2034 році, а дефіцит становитиме 15 млрд рублів.
“Газпром” зіткнувся з масштабними проблемами – від порушення ланцюжків поставок до обмеження доступу до європейського ринку, на якому компанія домінувала, доки не спровокувала найважчу енергетичну кризу в Європі за останні півстоліття.
Голова ради директорів “Газпрому” Олена Ілюхіна хоче об’єднати розрізнені підрозділи газового гіганта в “єдину, вертикально інтегровану компанію”. Крім того, пропонується скоротити витрати – від відряджень та оренди офісів до зв’язків із держорганами – і позбутися непрофільних активів, зокрема мережі метанових заправок.
Також вона запропонувала провести наймасштабніше скорочення персоналу в штаб-квартирі компанії. На початку 2025 року Ілюхіна представила детальну схему скорочення штату, яка передбачала закриття щонайменше трьох департаментів, зокрема створеного 2022 року для пошуку шляхів заміни західних технологій на російські альтернативи. Ще вісім відділів, включно із зовнішньоекономічними зв’язками та капремонтом, призначено для злиття, а юридичні, податкові та казначейські функції об’єднають у центральний вузол.
Усі ці заходи мають допомогти компанії, але поки що становище “Газпрому” хитке. У січні газовий гігант попросив уряд зберегти монополію на експорт трубопровідного газу до 2050 року і “виключити конкуренцію” між російськими гравцями на світовому ринку СПГ, де він поступається позиціями “Новатеку”.
Ілюхіна також наполягає на підвищенні внутрішніх цін на газ, стверджуючи, що нинішня ситуація не дозволяє генерувати достатньо коштів для інвестицій в інфраструктуру.
Згідно з її реформами компанія має зосередитися на внутрішньому ринку, пропонуючи все – від газу до електроенергії та фінансових послуг. Але останніми роками “Газпром” втратив ключових клієнтів, особливо бізнес з великими капіталами, поступившись ними “Роснафті”, якою керує давній союзник глави Кремля Ігор Сєчін.
Сообщение “Газпром” йде на дно: FT з’ясувало, як намагаються врятувати газового гіганта появились сначала на Експерт.
Економіка
Польща хоче першою відновити авіасполучення з Україною

Після відкриття повітряного простору над Україною Польща хоче першою з усіх країн відновити авіасполучення з українськими містами.
Економіка
Рекордне зростання цін на золото призупинилося напередодні вихідних

Ціни на золото в четвер упали більш ніж на 1% після різкого зростання в попередні тижні, оскільки інвестори зафіксували прибуток напередодні вихідних.
Економіка
Україна і США можуть підписати угоду про копалини наступного тижня – Трамп

Президент США Дональд Трамп висловив очікування, що угода про видобуток корисних копалин в Україні може бути підписана вже наступного четверга.
- Криптовалюти4 місяці ago
6 криптовалют, на які варто звернути увагу у 2025 році
- Криптовалюти7 місяців ago
Топ-20 перспективних криптовалют на кінець 2024 року — Grayscale
- Бізнес7 місяців ago
Российский дрон зафиксировали возле Ровенской АЭС: пролетел “на критически низкой высоте”
- Економіка4 місяці ago
Яка економіка досягла найкращих результатів у 2024 році: дані The Economist
- Бізнес7 місяців ago
Украинские производители кормов для животных получили доступ к рынку Албании
- Бізнес7 місяців ago
США приняли меры против глобальной криптосети, чтобы Россия не обходила санкции – Байден
- Криптовалюти5 місяців ago
Що буде з Біткоїном у 2025 році
- Криптовалюти4 місяці ago
Що чекає на криптовалютний ринок у 2025: тренди та прогнози