Економіка
Китай витісняє Європу та США з ринку вітряних турбін: у чому причини переваги
У першій половині 2024 року замовлення на наземні вітрові турбіни у світі сягнули 91,2 ГВт, що на 23% більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Водночас 85% замовлень припало на Китай та інші країни Азійсько-Тихоокеанського регіону. Про це пише Reuters з посиланням на звіт аналітичної компанії Wood Mackenzie.
Повідомляється, що виробничі потужності Китаю у сфері вітрових турбін є найбільшими у світі порівняно з Європою та США. Проте західні виробники стикаються з конкурентними перевагами КНР у плані цін і пропозиції.
Як зазначають у виданні, раніше провідні вітроенергетичні компанії Заходу, як-от Siemens Energy, зазначали, що галузі доводиться боротися із затримками проєктів, проблемами з обладнанням та інфляцією. На тлі труднощів через жорстку конкуренцію на частку західних виробників у першій половині року припало лише 13% від загального обсягу замовлень.
За даними Wood Mackenzie, замовлення за межами Китаю впали на 16%, а в США та Європі — на 42% порівняно з минулим роком. А на Китай і Азійсько-Тихоокеанський регіон припало 85% усіх замовлень.
“Китайські OEM-виробники продовжують бити рекорди за обсягом замовлень як на внутрішньому ринку, так і за кордоном”, — зазначив віцепрезидент із глобальних досліджень у галузі поновлюваних джерел енергії в Wood Mackenzie Люк Левандовскі.
У Wood Mackenzie також підкреслили, що офшорний ринок зіткнувся зі “складними економічними умовами, які продовжують затримувати перетворення на стабільні замовлення”.
Сообщение Китай витісняє Європу та США з ринку вітряних турбін: у чому причини переваги появились сначала на Експерт.
Економіка
Торік кількість працівників у ФОПів зросла до 673 тисяч осіб – Опендатабот

У 2024 році кількість найманих працівників у фізичних осіб-підприємців зросла до 673,251 тис. осіб проти 659,979 тис. у 2023 році.
Економіка
В Україні зросли ціни на тепличні огірки

Виробники тепличних овочів в Україні другий тиждень поспіль підвищують ціни на огірки, у зв’язку із підвищеним попитом та скороченням імпорту.
Економіка
Мільярд за два місяці: Україна рекордно заробила на одному продукті

Названо найекспортованіший з України товар, який продали майже на 1 млрд доларів.
Про це повідомила пресслужба Державної митної служби.
У перші місяці 2025 року кукурудза вийшла на перше місце серед експортних товарів України. За січень і лютий країна експортувала 4,7 мільйона тонн кукурудзи, отримавши за це близько 1 мільярда доларів. Ця культура тепер становить 16% від усього українського експорту і понад чверть (26%) в агросекторі.
Насіння кукурудзи
Зокрема, серед найбільших покупців зернової культури за перші два місяці 2025 року:
Іспанія – 933 тис. тонн;
Італія – 725 тис. тонн;
Туреччина – 639 тис. тонн;
Єгипет – 593 тис. тонн;
Нідерланди – 514 тис. тонн.
Згідно з прогнозами Департаменту сільського господарства США, виробництво кукурудзи в Україні досягне 26,8 мільйона тонн у 2024-2025 маркетинговому році. Водночас очікується зростання світового попиту на кукурудзу через несприятливі погодні умови в Аргентині та затримки з посівною в Бразилії.
Фахівці припускають, що Україна збереже свої позиції серед основних постачальників зерна на світовий ринок у березні-квітні. Наразі українська кукурудза продається за ціною 215-216 доларів за тонну, однак існує ймовірність зростання цін через глобальну ситуацію на ринку.
Сообщение Мільярд за два місяці: Україна рекордно заробила на одному продукті появились сначала на Експерт.
- Криптовалюти3 місяці ago
6 криптовалют, на які варто звернути увагу у 2025 році
- Криптовалюти6 місяців ago
Топ-20 перспективних криптовалют на кінець 2024 року — Grayscale
- Бізнес6 місяців ago
Российский дрон зафиксировали возле Ровенской АЭС: пролетел “на критически низкой высоте”
- Економіка3 місяці ago
Яка економіка досягла найкращих результатів у 2024 році: дані The Economist
- Бізнес6 місяців ago
Украинские производители кормов для животных получили доступ к рынку Албании
- Бізнес6 місяців ago
США приняли меры против глобальной криптосети, чтобы Россия не обходила санкции – Байден
- Криптовалюти4 місяці ago
Що буде з Біткоїном у 2025 році
- Суспільство6 місяців ago
Реформу старшої школи підтримують 85% старшокласників – Міносвіти