Connect with us

Економіка

Мільярд за два місяці: Україна рекордно заробила на одному продукті

Published

on

Названо найекспортованіший з України товар, який продали майже на 1 млрд доларів.

Про це повідомила пресслужба Державної митної служби.

У перші місяці 2025 року кукурудза вийшла на перше місце серед експортних товарів України. За січень і лютий країна експортувала 4,7 мільйона тонн кукурудзи, отримавши за це близько 1 мільярда доларів. Ця культура тепер становить 16% від усього українського експорту і понад чверть (26%) в агросекторі.

Насіння кукурудзи

Зокрема, серед найбільших покупців зернової культури за перші два місяці 2025 року:

Іспанія – 933 тис. тонн;

Італія – 725 тис. тонн;

Туреччина – 639 тис. тонн;

Єгипет – 593 тис. тонн;

Нідерланди – 514 тис. тонн.

Згідно з прогнозами Департаменту сільського господарства США, виробництво кукурудзи в Україні досягне 26,8 мільйона тонн у 2024-2025 маркетинговому році. Водночас очікується зростання світового попиту на кукурудзу через несприятливі погодні умови в Аргентині та затримки з посівною в Бразилії.

Фахівці припускають, що Україна збереже свої позиції серед основних постачальників зерна на світовий ринок у березні-квітні. Наразі українська кукурудза продається за ціною 215-216 доларів за тонну, однак існує ймовірність зростання цін через глобальну ситуацію на ринку.

Сообщение Мільярд за два місяці: Україна рекордно заробила на одному продукті появились сначала на Експерт.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

Nissan прогнозує рекордні за 26 років чисті збитки

Published

on

By

Японський автовиробник Nissan очікує чисті збитки у розмірі до ¥750 мільярдів (близько $5,26 мільярда) у 2024 фінансовому році, який завершився у березні.

Continue Reading

Економіка

В Україні в I кварталі 2025 року попит і пропозиція робочої сили на ринку праці зростали – НБУ

Published

on

By

У I кварталі 2025 року попит і пропозиція робочої сили на ринку праці України зростали.

Про це йдеться в Інфляційному звіті Національного банку за квітень.

Так, збільшилася як кількість вакансій, так і резюме порівняно з 1 кварталом 2024 року.

Зазначається, що в I кварталі 2025 року частка економічно активного населення серед респондентів зросла порівняно з аналогічним періодом минулого року. Водночас завдяки високому попиту на робочу силу зменшилася частка безробітних і зросла частка зайнятих (до найвищого рівня за час широкомасштабного вторгнення).

Підприємства також активізували зусилля із залучення до ринку праці тих осіб, які раніше були менш представленими на ньому: студентів, пенсіонерів, осіб з інвалідністю, ветеранів.

У результаті пом’якшилася проблема браку працівників, яка насамперед пов’язана з наслідками війни (міграція, мобілізація, посилення диспропорцій на ринку праці). Проте вона залишалася значною, зокрема на тлі подальшого міграційного відпливу, та стримувала діяльність підприємств і зростання випуску. Збереження значного дефіциту кадрів підживлювало зростання зарплат, доходи населення та відповідно сукупний попит.

В НБУ підкреслюють, що зростання попиту на працівників на тлі обмеженої пропозиції зумовлюватиме подальше скорочення рівня безробіття нижче 10% до кінця прогнозного періоду.

Однак цей процес стримуватимуть диспропорції на ринку праці внаслідок змін у структурі економіки, зовнішня та внутрішня міграція, мобілізаційні й демобілізаційні процеси, нерівномірне за регіонами та галузями відновлення, що відображатиметься в обмеженій пропозиції робочої сили відповідної кваліфікації.

При цьому невідповідності між попитом і пропозицією кваліфікованої робочої сили в умовах пожвавлення економічної активності зумовлюватимуть подальше підвищення зарплат у приватному секторі.

«Це матиме найбільший проінфляційний ефект у поточному році. Проте він поступово вщухатиме разом з уповільненням темпів зростання заробітних плат на прогнозному горизонті через поступове вирівнювання дисбалансів на ринку праці», – зауважили в регуляторі.

Як повідомляв UAprom, Метінвест із 1 квітня підвищив зарплати працівникам виробничих і сервісних підприємств в Україні.

Continue Reading

Економіка

Польща інвестує 250 млн злотих у підтримку бізнес-проєктів своїх компаній в Україні

Published

on

By

22 квітня в Польщі стартувала державна програма пільгового кредитування «Кредит для участі у відбудові України». Йдеться про щонайменше 250 млн злотих або приблизно 58,25 млн євро для польських компаній, які інвестують та реалізують бізнес-проєкти в Україні.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

За умовами програми, максимальна сума кредиту на підприємство – 10 млн злотих (2,33 млн євро), процентна ставка – 2%, а термін погашення – 12 років. Заявки почали приймати три компанії-партнери польського Bank Gospodarstwa Krajowego.

Згідно з умовами програми «Кредит для участі у відбудові України» пільгові кредити можуть бути використані на інвестиції та витрати оборотного капіталу на підтримку відбудови української економіки, розвитку експорту та імпорту та співпраці між польськими та українськими підприємствами.

Кошти можуть бути використані на:

транспортування, зберігання та логістику товарів і послуг для населення та будівельних матеріалів, техніки, технологій та інших ресурсів, необхідних для реалізації проєкту;
розвиток ресурсів підприємства з метою участі у реконструкції та розширенні інфраструктури України (включаючи автомобільні дороги, залізниці, енергетику, водопостачання, громадське та житлове будівництво);
підготовку техніко-економічного обґрунтування, дослідження та інвестиційні проєкти;
фінансування діяльності медичних компаній, включаючи виробництво таких продуктів, як протези та перев’язувальні матеріали, призначені для України;
імпорт послуг та продукції від контрагентів з України;
надання товарів та послуг компаніям, які беруть участь у відбудові економіки України, безпосередньо супроводжуючи їх діяльність.

Крім того, коштом пільгового кредитування можна фінансувати придбання нерухомості в Польщі, якщо це тісно пов’язане з метою інвестиції, наприклад будівництво складу, фабрики, цеху або заводу. Для деяких галузей та інвестицій надаються додаткові преференції.

Як повідомляв UAprom, Польща має орендувати або купити порт в Одесі – заступник міністра.

Continue Reading

В тренді