Економіка
Підвищення тарифу на передачу е/е призведе до зростання цін на будматеріали – Спілка виробників будматеріалів
Пропозиція Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, збільшити тариф на передачу електроенергії на 26% призведе до зростання вартості будматеріалів для кінцевого споживача та погіршить купівельну спроможність українців, повідомив Костянтин Салій, президент Спілки виробників будматеріалів.
13 листопада HKPEKП схвалила проект рішення, який передбачає зростання тарифу на передачу е/е у 2025 році на 26% – з 528,57 до 665,27 грн/МВт год.
«Ми вважаємо, що це економічне шахрайство. Пошук джерел прибутків до бюджету відбувається зовсім не там, де треба. Варто розуміти, що виробники калькуляцію всіх витрат вкладають у кінцеву ціну. Тож у кінцевому підсумку все одно заплатить пересічний українець. І коли НКРЕКП оголошує, що ми для бізнесу піднімемо тариф, а люди не відчують, то це не правда, відчують. І в платіжках, і через ціну товарів. А під час війни суспільство не багатішає», – зазначив він у коментарі UAprom.
Асоціація «Укрцемент» також попередила про негативний вплив підвищення вартості послуги з передачі електроенергії на роботу підприємств галузі. Рішення НКРЕКП у разі його остаточного схвалення призведе до зростання витрат підприємств цементної галузі і як наслідок скорочення виробництва цементу. А це матиме негативні наслідки для будівництва захисних споруд та відновлення пошкоджених обєктів, повідомила виконавчий директор асоціації Людмила Кріпка.
«Підвищення витрат на доставку електроенергії може призвести до зниження стратегічно важливого виробництва цементу для України. А з цементу будуються захисні споруди, укріплення та відновлюються пошкоджені об’єкти критичної та соціальної інфраструктури», – зазначила вона.
Профільні асоціації запропонували НКРЕКП переглянути розрахунки, наведені у проєкті рішення, щоб знайти прийнятний вихід із ситуації. Зокрема, «Укрцемент» вважає за необхідне взяти до уваги прогноз НБУ щодо зростання реального ВВП у 2025 р. до рівня 4,3% та наголошує на необхідності скорочувати витрати на покриття технологічних втрат у мережах. Прийнятним в «Укрцементі» вважають тариф на передачу електроенергії на рівні не вище 528,57 грн/МВт.год.
Нагадаємо, за підрахунками Федерації роботодавців України, додаткові витрати бізнесу від підвищення тарифу на передачу е/е сягнуть 13 млрд грн.
Економіка
Чи взагалі можуть у НАТО витрачати по 5% від ВВП і чи колись таке було
Вимога витрачати по 5% від ВВП на оборону лунає на тлі того, що деякі країни НАТО досі витрачають менше 2%
Економіка
Результати «митного безвізу»: 94 тисяч транзитних декларацій оформлено у 2024 році
З приєднанням України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) і з початку застосування процедури спільного транзиту 1 жовтня 2022 року (т.зв. «митного безвізу») українською митницею оформлено 136,2 тис. транзитних декларацій (107,2 тис. – відправлення та 29 тис. – призначення).
Про це повідомила пресслужба Мінфіну.
В міністерстві нагадали, що завдяки приєднанню України до Конвенції український бізнес має можливість користуватися транзитними спрощеннями спільно з 36 країнами.
Зазначається, що важливою подією став перехід України на застосування оновленої версії ІТ-системи процедури спільного транзиту NCTS Фаза 5 у квітні 2024 року.
У 2024 році оформлено понад 94 тис. транзитних декларацій, з яких майже 60 тис. – із застосуванням оновленої процедури NCTS Фаза 5. Порівняно з 2023 роком загальна кількість оформлених транзитних декларацій зросла майже у 2,5 раза. Так, за 2024 рік успішно завершено переміщення:
розпочатих в інших країнах – учасницях Конвенції – 73 тис. транзитних декларацій;
розпочатих митними органами України – 21 тис. транзитних декларацій.
Водночас систему NCTS активно застосовують трейдери для внутрішнього транзиту. Порівняно з 2023 роком (1,3 тис. переміщень) у 2024 році (3,2 тис. переміщень) кількість таких операцій зросла майже у 2,5 раза.
Щодо гарантування під час процедури спільного транзиту у 2024 році відповідно до умов Конвенції в системі управління гарантіями GMS зареєстровано 109 загальних гарантій та 10 151 індивідуальну гарантію. Станом на початок січня 2025 року чинними є 89 загальних гарантій та 5 901 індивідуальна гарантія, загальна сума гарантування яких становить майже €759,5 млн.
Економіка
Вперше в умовах війни можна говорити про прибуток при вирощуванні всіх видів зернових – УКАБ
В Україні вперше з початку війни аграрії реалізовують врожай, орієнтуючись на ринкові умови, а не обмеження експорту.
- Криптовалюти4 місяці ago
Топ-20 перспективних криптовалют на кінець 2024 року — Grayscale
- Бізнес4 місяці ago
Российский дрон зафиксировали возле Ровенской АЭС: пролетел “на критически низкой высоте”
- Бізнес4 місяці ago
Украинские производители кормов для животных получили доступ к рынку Албании
- Бізнес4 місяці ago
США приняли меры против глобальной криптосети, чтобы Россия не обходила санкции – Байден
- Бізнес4 місяці ago
Продажи электромобилей в ЕС падают четвертый месяц подряд. В августе – на 44%
- Суспільство4 місяці ago
Реформу старшої школи підтримують 85% старшокласників – Міносвіти
- Суспільство4 місяці ago
Умєров – про боротьбу з корупцією: Викрили десяток ділків і зекономили на закупівлях понад 16 мільярдів
- Бізнес4 місяці ago
“Это очень сложно сделать”. Магазины не могут отмечать на ценниках товары Нацкешбека