Економіка
Росія знищила єдиний в Україні завод із виробництва бурового обладнання для нафтових і газових свердловин
Російські ракетні удари повністю зруйнували Дрогобицький долотний завод на Львівщині — єдине в Україні підприємство, яке виготовляло обладнання для буріння артезіанських, нафтових і газових свердловин. Про це повідомив уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк.
Знищення стратегічного підприємства
Дрогобицький долотний завод мав особливе значення для енергетичної галузі України. Заснований у 1946 році, після реконструкції в 1960-х роках він спеціалізувався на виробництві бурових доліт, які постачалися не лише в Україну, а й на експорт.
Після розпаду Радянського Союзу підприємство отримало статус стратегічного, важливого для економіки та безпеки країни. Попри це, завод стикався з фінансовими труднощами, зокрема, процедура банкрутства у 2010 році привела до його реорганізації в товариство з обмеженою відповідальністю.
Російський вплив і заклики до санкцій
Владислав Власюк наголосив, що знищення заводу відбувається на фоні посилення позицій російської компанії «Волгабурмаш», яка нарощує експорт свого бурового обладнання до країн ЄС. Власюк закликав союзників України запровадити санкції проти російського виробника, який використовує війну для зміцнення своєї позиції на ринку.
Контекст атаки
Офіційно час завдання удару не уточнюється. Остання повітряна тривога у Львівській області була в ніч на 26 листопада. Жодних звітів про ракетні удари по промислових об’єктах того дня ні з боку Міноборони РФ, ні від місцевої влади не було.
Сообщение Росія знищила єдиний в Україні завод із виробництва бурового обладнання для нафтових і газових свердловин появились сначала на Експерт.
Економіка
Уряд працює з ЄС, щоб зробити «торговельний» і «транспортний» безвізи безстроковими – Шмигаль
У Кабінеті міністрів відбулася нарада щодо секторального співробітництва з Європейським Союзом у поточному році.
Економіка
Сибіга – про санкції: Бачимо в економіці Росії певні проблеми, треба зробити їх трендами
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив на необхідності посилення санкцій для подальшого послаблення економіки Росії, у якій уже помітні прояви «певних проблем».
Економіка
Україна хоче запустити виробництво чипів: стали відомі деталі амбітного плану
14 січня у Кабінеті Міністрів затвердили стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року, яку раніше презентували фахівці Мінцифри. Один із напрямів – створення виробництва чипів. Про це повідомляє Forbes.
“В Україні з’явилося два ринки для чипів: військово-промисловий комплекс і точне землеробство”, – цитує агенція слова засновника компанії “Квазар‑Мікро” Євгена Уткіна.
У Мінцифри планують запустити виробництво чипів розміром 180, 130 та 110 нм. Це далеко не найбільш передові розробки. Наприклад, американська компанія Intel та тайванська TSMC працюють над технологіями 1,8 нм та 4 нм відповідно. Передбачається, що такі чипи дозволять Україні закрити потреби в оборонному, аграрному та автомобільному секторах.
Зараз розглядають два варіанти того, як можна налагодити виробництво. Перший передбачає залучення компанії-ліцензіара, яка буде здійснювати контроль над будівництвом підприємства. У цьому випадку держава може отримати контрольний пакет акцій фабрики. За словами фахівців, вузьким місцем може стати постачання закордонного обладнання.
“На певне високотехнологічне обладнання черга становить 12-18 місяців”, – цитує Forbes слова Олександра Груданова, який є одним з учасників робочої групи при Мінцифри.
Другий варіант того, як можна налагодити виробництво, – залучення партнера через державний тендер. У цьому випадку держава може отримати міноритарну частку, яка дозволить квотувати замовлення на виробництво.
Серед потенційних партнерів називають австрійську AMS, французьку CMP, німецькі IHP і X-FAB, французько-італійську STMicro, ізраїльську TowerSemiconductors, а також материнську компанію китайського виробника чипів SMIC – LFoundry.
За словами Євгена Уткіна, будівництво фабрики в Україні обійдеться у 5 млрд доларів. У той же час Груданов називає іншу цифру:
“Опорна цифра під час будівництва фабрики за моделлю ліцензування – до $1 млрд”.
За його словами, з моменту укладення договору до вводу фабрики в експлуатацію може минути кілька років, а повної виробничої потужності варто очікувати на кінець третього року.
Сообщение Україна хоче запустити виробництво чипів: стали відомі деталі амбітного плану появились сначала на Експерт.
- Криптовалюти4 місяці ago
Топ-20 перспективних криптовалют на кінець 2024 року — Grayscale
- Бізнес4 місяці ago
Российский дрон зафиксировали возле Ровенской АЭС: пролетел “на критически низкой высоте”
- Бізнес4 місяці ago
Украинские производители кормов для животных получили доступ к рынку Албании
- Бізнес4 місяці ago
США приняли меры против глобальной криптосети, чтобы Россия не обходила санкции – Байден
- Бізнес4 місяці ago
Продажи электромобилей в ЕС падают четвертый месяц подряд. В августе – на 44%
- Суспільство4 місяці ago
Реформу старшої школи підтримують 85% старшокласників – Міносвіти
- Суспільство4 місяці ago
Умєров – про боротьбу з корупцією: Викрили десяток ділків і зекономили на закупівлях понад 16 мільярдів
- Бізнес4 місяці ago
“Это очень сложно сделать”. Магазины не могут отмечать на ценниках товары Нацкешбека