Економіка
Україна оголосила пропозицію обміну єврооблігацій в рамках реструктуризації
Україна 9 серпня оголосила про пропозицію обміну та запит на згоду щодо змін умов державних єврооблігацій в обігу та гарантованих державою єврооблігацій Укравтодору.
Про це йдеться у заяві Мінфіну, опублікованій на Лондонській фондовій біржі.
Як зазначається, пропозиція України інвесторам включає умови принципових домовленостей, досягнутих з Комітетом власників єврооблігацій 22 липня, і викладена в Меморандумі про пропозицію обміну та запит на згоду. Меморандум доступний власникам єврооблігацій за посиланням.
“Ми переходимо до вирішального етапу нашої операції з відновлення боргової стійкості України: сьогодні (9 серпня – ред.) бондхолдери починають голосування щодо пропозиції обміну та затвердження змін умов наших єврооблігацій відповідно до принципових домовленостей, досягнутих з Комітетом кредиторів 22 липня”, – підкреслив урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.
За його словами, цей етап підсумовує майже два роки ґрунтовних консультацій з інвестиційною спільнотою, які мали на меті визначити оптимальні умови для всіх сторін, включаючи МВФ та офіційних кредиторів.
“Щобільше, обговорення з широким інвестиційним співтовариством протягом останніх декількох тижнів підтвердили, що ринок позитивно сприйняв угоду. Ми переконані, що сьогоднішня транзакція має всі необхідні складові для успіху”, – наголосив Буца.
Він додав, що коли угода буде завершена Україна зменшить свій державний борг на 8,67 мільярда доларів США та заощадить 22,75 мільярда доларів США на боргових виплатах до 2033 року, що дозволить спрямувати ці бюджетні ресурси на вирішення нагальних потреб.
Як раніше повідомляв UAprom, Україна досягла принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій.
Економіка
Чи взагалі можуть у НАТО витрачати по 5% від ВВП і чи колись таке було
Вимога витрачати по 5% від ВВП на оборону лунає на тлі того, що деякі країни НАТО досі витрачають менше 2%
Економіка
Результати «митного безвізу»: 94 тисяч транзитних декларацій оформлено у 2024 році
З приєднанням України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) і з початку застосування процедури спільного транзиту 1 жовтня 2022 року (т.зв. «митного безвізу») українською митницею оформлено 136,2 тис. транзитних декларацій (107,2 тис. – відправлення та 29 тис. – призначення).
Про це повідомила пресслужба Мінфіну.
В міністерстві нагадали, що завдяки приєднанню України до Конвенції український бізнес має можливість користуватися транзитними спрощеннями спільно з 36 країнами.
Зазначається, що важливою подією став перехід України на застосування оновленої версії ІТ-системи процедури спільного транзиту NCTS Фаза 5 у квітні 2024 року.
У 2024 році оформлено понад 94 тис. транзитних декларацій, з яких майже 60 тис. – із застосуванням оновленої процедури NCTS Фаза 5. Порівняно з 2023 роком загальна кількість оформлених транзитних декларацій зросла майже у 2,5 раза. Так, за 2024 рік успішно завершено переміщення:
розпочатих в інших країнах – учасницях Конвенції – 73 тис. транзитних декларацій;
розпочатих митними органами України – 21 тис. транзитних декларацій.
Водночас систему NCTS активно застосовують трейдери для внутрішнього транзиту. Порівняно з 2023 роком (1,3 тис. переміщень) у 2024 році (3,2 тис. переміщень) кількість таких операцій зросла майже у 2,5 раза.
Щодо гарантування під час процедури спільного транзиту у 2024 році відповідно до умов Конвенції в системі управління гарантіями GMS зареєстровано 109 загальних гарантій та 10 151 індивідуальну гарантію. Станом на початок січня 2025 року чинними є 89 загальних гарантій та 5 901 індивідуальна гарантія, загальна сума гарантування яких становить майже €759,5 млн.
Економіка
Вперше в умовах війни можна говорити про прибуток при вирощуванні всіх видів зернових – УКАБ
В Україні вперше з початку війни аграрії реалізовують врожай, орієнтуючись на ринкові умови, а не обмеження експорту.
- Криптовалюти4 місяці ago
Топ-20 перспективних криптовалют на кінець 2024 року — Grayscale
- Бізнес4 місяці ago
Российский дрон зафиксировали возле Ровенской АЭС: пролетел “на критически низкой высоте”
- Бізнес4 місяці ago
Украинские производители кормов для животных получили доступ к рынку Албании
- Бізнес4 місяці ago
США приняли меры против глобальной криптосети, чтобы Россия не обходила санкции – Байден
- Бізнес4 місяці ago
Продажи электромобилей в ЕС падают четвертый месяц подряд. В августе – на 44%
- Суспільство4 місяці ago
Реформу старшої школи підтримують 85% старшокласників – Міносвіти
- Суспільство4 місяці ago
Умєров – про боротьбу з корупцією: Викрили десяток ділків і зекономили на закупівлях понад 16 мільярдів
- Бізнес4 місяці ago
“Это очень сложно сделать”. Магазины не могут отмечать на ценниках товары Нацкешбека