Connect with us

Економіка

Україна з початку великої війни отримала майже $99 млрд зовнішнього фінансування 

Published

on

З 24 лютого 2022 року прямі бюджетні вливання в Україні від країн-донорів і міжнародних фінансових установ досягли близько 98,7 мільярда доларів.

Про це інформує пресслужба Міністерства фінансів.

“Залучені кошти використовуються на конкретні витрати, які визначені у співпраці з партнерами або на першочергові витрати державного бюджету відповідно до пріоритетів”, – зазначено в повідомленні.

Бюджетна підтримка з цільовим призначенням

Зазначається, що фінансування у межах проєктів Світового банку має чітко визначене призначення, яке погоджене з партнерами та урядом України.

З початку війни у лютому 2022 року Україна через механізми Світового банку отримала близько 40 мільярдів доларів. Основні донори – США, Японія та Велика Британія.

Світовий банк започаткував 7 проєктів для підтримки ключових секторів економіки України:

  1. Проєкт “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). Залучено до 30 мільярдів доларів.
  2. Проєкт “Інвестиції у соціальний захист для покращення охоплення, стійкості та ефективності” (INSPIRE). Понад 1,2 мільярда доларів.
  3. Проєкт “Екстрене надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України” (ARISE). Залучено 500 мільйонів доларів.
  4. Проєкт “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (HEAL Ukraine). Більше 124,5 мільйона доларів.
  5. Проєкт “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей” (HOPE). Близько 150 мільйонів доларів.
  6. Дві Позики на політику розвитку (DPL/DPO). Підтримка впровадження структурних реформ і критично важливе фінансування. Загалом 3 мільярди доларів.

Загальна бюджетна підтримка

На пріоритетні витрати державного бюджету, без конкретних напрямів, надходять кошти від ЄС (38 мільярдів євро), МВФ (10,2 мільярда доларів) та від уряду Канади (понад 5 мільярдів доларів).

“Ці кошти включають соціальні та гуманітарні витрати, які не покриваються цільовим фінансуванням. Також вони спрямовуються на підтримку енергетичного сектора, обслуговування державного боргу, економічне відновлення та інше”, – зазначили в Мінфіні.

Як раніше повідомлялося, за даними за липень 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 120,3 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

Уряд працює з ЄС, щоб зробити «торговельний» і «транспортний» безвізи безстроковими – Шмигаль

Published

on

By

У Кабінеті міністрів відбулася нарада щодо секторального співробітництва з Європейським Союзом у поточному році.

Continue Reading

Економіка

Сибіга – про санкції: Бачимо в економіці Росії певні проблеми, треба зробити їх трендами

Published

on

By

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив на необхідності посилення санкцій для подальшого послаблення економіки Росії, у якій уже помітні прояви «певних проблем».

Continue Reading

Економіка

Україна хоче запустити виробництво чипів: стали відомі деталі амбітного плану

Published

on

By

14 січня у Кабінеті Міністрів затвердили стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року, яку раніше презентували фахівці Мінцифри. Один із напрямів – створення виробництва чипів. Про це повідомляє Forbes

“‎В Україні з’явилося два ринки для чипів: військово-промисловий комплекс і точне землеробство”‎, – цитує агенція слова засновника компанії “‎Квазар‑Мікро”‎ Євгена Уткіна. 

У Мінцифри планують запустити виробництво чипів розміром 180, 130 та 110 нм. Це далеко не найбільш передові розробки. Наприклад, американська компанія Intel та тайванська TSMC працюють над технологіями 1,8 нм та 4 нм відповідно. Передбачається, що такі чипи дозволять Україні закрити потреби в оборонному, аграрному та автомобільному секторах. 

Зараз розглядають два варіанти того, як можна налагодити виробництво. Перший передбачає залучення компанії-ліцензіара, яка буде здійснювати контроль над будівництвом підприємства. У цьому випадку держава може отримати контрольний пакет акцій фабрики. За словами фахівців, вузьким місцем може стати постачання закордонного обладнання. 

“‎На певне високотехнологічне обладнання черга становить 12-18 місяців”‎, – цитує Forbes слова Олександра Груданова, який є одним з учасників робочої групи при Мінцифри.

Другий варіант того, як можна налагодити виробництво, – залучення партнера через державний тендер. У цьому випадку держава може отримати міноритарну частку, яка дозволить квотувати замовлення на виробництво. 

Серед потенційних партнерів називають австрійську AMS, французьку CMP, німецькі IHP і X-FAB, французько-італійську STMicro, ізраїльську TowerSemiconductors, а також материнську компанію китайського виробника чипів SMIC – LFoundry. 

За словами Євгена Уткіна, будівництво фабрики в Україні обійдеться у 5 млрд доларів. У той же час Груданов називає іншу цифру:

“Опорна цифра під час будівництва фабрики за моделлю ліцензування – до $1 млрд”.

За його словами, з моменту укладення договору до вводу фабрики в експлуатацію може минути кілька років, а повної виробничої потужності варто очікувати на кінець третього року. 

Сообщение Україна хоче запустити виробництво чипів: стали відомі деталі амбітного плану появились сначала на Експерт.

Continue Reading

В тренді