Connect with us

Економіка

Україна з початку великої війни отримала майже $99 млрд зовнішнього фінансування 

Published

on

З 24 лютого 2022 року прямі бюджетні вливання в Україні від країн-донорів і міжнародних фінансових установ досягли близько 98,7 мільярда доларів.

Про це інформує пресслужба Міністерства фінансів.

“Залучені кошти використовуються на конкретні витрати, які визначені у співпраці з партнерами або на першочергові витрати державного бюджету відповідно до пріоритетів”, – зазначено в повідомленні.

Бюджетна підтримка з цільовим призначенням

Зазначається, що фінансування у межах проєктів Світового банку має чітко визначене призначення, яке погоджене з партнерами та урядом України.

З початку війни у лютому 2022 року Україна через механізми Світового банку отримала близько 40 мільярдів доларів. Основні донори – США, Японія та Велика Британія.

Світовий банк започаткував 7 проєктів для підтримки ключових секторів економіки України:

  1. Проєкт “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). Залучено до 30 мільярдів доларів.
  2. Проєкт “Інвестиції у соціальний захист для покращення охоплення, стійкості та ефективності” (INSPIRE). Понад 1,2 мільярда доларів.
  3. Проєкт “Екстрене надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України” (ARISE). Залучено 500 мільйонів доларів.
  4. Проєкт “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (HEAL Ukraine). Більше 124,5 мільйона доларів.
  5. Проєкт “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей” (HOPE). Близько 150 мільйонів доларів.
  6. Дві Позики на політику розвитку (DPL/DPO). Підтримка впровадження структурних реформ і критично важливе фінансування. Загалом 3 мільярди доларів.

Загальна бюджетна підтримка

На пріоритетні витрати державного бюджету, без конкретних напрямів, надходять кошти від ЄС (38 мільярдів євро), МВФ (10,2 мільярда доларів) та від уряду Канади (понад 5 мільярдів доларів).

“Ці кошти включають соціальні та гуманітарні витрати, які не покриваються цільовим фінансуванням. Також вони спрямовуються на підтримку енергетичного сектора, обслуговування державного боргу, економічне відновлення та інше”, – зазначили в Мінфіні.

Як раніше повідомлялося, за даними за липень 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 120,3 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

Літо без відключень електроенергії

Published

on

By

Україна має реальні шанси пройти літній період без значних відключень

Continue Reading

Економіка

Ірано-ізраїльський конфлікт призвів до здорожчання пального – експерт

Published

on

By

На тлі бойових дій між Іраном та Ізраїлем ціни на українських заправках почали зростати.

Continue Reading

Економіка

Від початку року відшкодування ПДВ зросло майже на чверть

Published

on

By

За підсумками січня – травня 2025 року платникам податків відшкодовано 70,9 млрд гривень податку на додану вартість, що на 23,8%, або на 13,3 млрд грн більше за аналогічний показник минулого року.

Continue Reading

В тренді