Connect with us

Економіка

«Укрзалізниця» підвищить тарифи вже цього року: подробиці від Forbes

Published

on

«Укрзалізниця» підготувала проєкт нової тарифної реформи. Так, компанія планує підвищити вартість перевезень будівельних матеріалів на 52%, руди та вугілля – на 7%, повернення порожніх вагонів – на 67%. Про це пише Forbes із покликанням на офіційну відповідь «Укрзалізниці». 

Як пише виданням, компанія-перевізник зараз не в найкращому стані. «Укрзалізниці бракує до третини персоналу зі штату 184 000 людей. Середня зарплата в компанії у 19 905 грн – нижче ринкової. Ще одна проблема – середній рівень зносу локомотивів компанії на кінець 2020 року складав 96,8%.

СЕО «Укрзалізниці» Євген Лященко пояснив, що відповідна реформа зробить тарифоутворення прозорішим, стабілізує роботу компанії та не завдасть бізнесу шкоди.

В «Укрзалізниці» очікують, що зростання тарифів почнеться вже 2024 року.

Нагадаємо, що Українська асоціація виробників феросплавів (УкрФА) звернулась до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та «Укрзалізниці» з проханням знизити тарифи на перевезення, адже наразі вартість перевезень виросла у десятки разів. 

До слова, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко прокоментував ініціативу «Укрзалізниці» щодо гармонізації тарифів. Він зазначив, що реформа «Укрзалізниці» та позбавлення її монопольного статусу на залізничному ринку дасть змогу отримати конкуренцію на цьому ринку, та знизити тариф на вантажні перевезення. 

А виконавча директорка Національної Асоціації добувної промисловості України (НАДПУ) Ксенія Оринчак зауважила, що через зростання тарифу на залізничні вантажні перевезення впродовж останніх років «Укрзалізниця» втратила багатьох клієнтів, які перейшли на автодоставку продукції. Тому, на її думку, замість того, аби черговий раз підвищувати свої тарифи, компанії варто виробити план з оптимізації та скороченню витрат, які останнім часом значно роздулися. 

Сообщение «Укрзалізниця» підвищить тарифи вже цього року: подробиці від Forbes появились сначала на Експерт.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

ЄС не відмовляється від конфіскації заморожених російських активів – ЗМІ

Published

on

By

Лідери країн Європейського союзу не відмовились від потенційної конфіскації заморожених російських активів, як це написали деякі ЗМІ, посилаючись на підсумкову декларацію саміту.

Continue Reading

Економіка

Україна втрачає кошти від користування надрами: які схеми застосовують компанії

Published

on

By

Компанії намагаються знизити розмір рентних платежів за користування надрами. Аналітики Бюро економічної безпеки України викрили схему та встановили ризики на 1,1 млрд грн.

Зазначається, що деякі компанії налагодили схему мінімізації рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

“Аналітики БЕБ встановили, що надрокористувачі з метою зменшення розміру податку, при обрахунку податкового зобов’язання з рентної плати використовували ціни реалізації корисних копалин на адресу пов’язаного суб’єкта господарювання, які є значно нижчими за ринкові”, — повідомили в БЕБ.

Аналітики зазначили, що такі дії дають можливість системно маніпулювати нормами Податкового кодексу України та мінімізувати розмір рентної плати.

“Це, своєю чергою, призводить до втрат бюджету у вигляді несплачених у повному обсязі платежів за користування надрами. Потенційний ризик втрат бюджету становить понад 1,1 млрд грн”, — уточнили в БЕБ.

Для вирішення проблеми в Бюро підготували пропозиції щодо внесення змін до законодавства та направили рекомендації до профільного комітету Верховної Ради України, Мінекономіки та Мінфіну. 

“У результаті парламент ухвалив Закон, яким визначено мінімальні ціни постачання товарної продукції гірничого підприємства”, — зазначили в БЕБ.

Сообщение Україна втрачає кошти від користування надрами: які схеми застосовують компанії появились сначала на Експерт.

Continue Reading

Економіка

Швейцарія та Нідерланди передали Україні дев’ять електростанцій резервного живлення

Published

on

By

За координації Міністерства енергетики України донори зі Швейцарії та Нідерландів передали Україні дев’ять електростанцій резервного живлення потужністю від 600 кВт до 1500 кВт.

Continue Reading

В тренді