Connect with us

Економіка

ЄБА: Боротьба з тінню може стати альтернативою підвищенню податків для бізнесу

Published

on

Європейська Бізнес Асоціація виступила проти ухваленого Верховною Радою в першому читанні законопроєкту про підвищення податків №11416-д.

Про це йдеться в заяві асоціації.

В ЄБА нагадали, що в цій версії документа передбачається, зокрема, підвищення військового збору до 5% та додаткове оподаткування прибутків банків ставкою до 50%.

Зазначається, що будь-яке додаткове оподаткування сумлінного бізнесу, включно з підвищенням військового збору, може спотворити конкурентне середовище, оскільки працювати “в білу” стане економічно невигідно.

“Компанії, що залишаються в тіньовому секторі економіки, отримують економічні переваги порівняно з компаніями, що сплачують податки. Відповідно, можемо припустити, що це змусить частину білого бізнесу мігрувати в тінь, щоб вижити під час війни”, – зауважили в ЄБА.

Тож, на думку бізнесу, саме дієва боротьба з тіньовим сектором економіки здатна забезпечити стале джерело доходів бюджету та оздоровити економіку.

За оцінками дослідження Інституту соціально-економічної трансформації, держбюджет недоотримує близько 400 млрд грн від тіньового сектору. Ця сума відповідає обсягу додаткових коштів, яких наразі не вистачає в держбюджеті.

Крім того, альтернативою підвищення військового збору, на думку бізнесу, може стати акумулювання коштів завдяки прийняттю економічного бронювання.

Підкреслюється, що асоціація надавала також ряд ідей щодо альтернативних джерел наповнення бюджету, наприклад, додаткове оподаткування азартних ігор та ринку вживаних авто, скорочення деяких державних видатків.

При цьому в контексті пропозиції підвищення ставки податку на прибуток для банків, на думку експертів асоціації, фіскальний ефект від такого рішення буде нетривалим і суттєво зменшить надходження від виплати дивідендів державних банків вже у наступному році.

“Таке рішення матиме суттєві негативні наслідки для публічних фінансів”, – відзначили в ЄБА.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Економіка

Торік кількість працівників у ФОПів зросла до 673 тисяч осіб – Опендатабот

Published

on

By

У 2024 році кількість найманих працівників у фізичних осіб-підприємців зросла до 673,251 тис. осіб проти 659,979 тис. у 2023 році.

Continue Reading

Економіка

В Україні зросли ціни на тепличні огірки

Published

on

By

Виробники тепличних овочів в Україні другий тиждень поспіль підвищують ціни на огірки, у зв’язку із підвищеним попитом та скороченням імпорту.

Continue Reading

Економіка

Мільярд за два місяці: Україна рекордно заробила на одному продукті

Published

on

By

Названо найекспортованіший з України товар, який продали майже на 1 млрд доларів.

Про це повідомила пресслужба Державної митної служби.

У перші місяці 2025 року кукурудза вийшла на перше місце серед експортних товарів України. За січень і лютий країна експортувала 4,7 мільйона тонн кукурудзи, отримавши за це близько 1 мільярда доларів. Ця культура тепер становить 16% від усього українського експорту і понад чверть (26%) в агросекторі.

Насіння кукурудзи

Зокрема, серед найбільших покупців зернової культури за перші два місяці 2025 року:

Іспанія – 933 тис. тонн;

Італія – 725 тис. тонн;

Туреччина – 639 тис. тонн;

Єгипет – 593 тис. тонн;

Нідерланди – 514 тис. тонн.

Згідно з прогнозами Департаменту сільського господарства США, виробництво кукурудзи в Україні досягне 26,8 мільйона тонн у 2024-2025 маркетинговому році. Водночас очікується зростання світового попиту на кукурудзу через несприятливі погодні умови в Аргентині та затримки з посівною в Бразилії.

Фахівці припускають, що Україна збереже свої позиції серед основних постачальників зерна на світовий ринок у березні-квітні. Наразі українська кукурудза продається за ціною 215-216 доларів за тонну, однак існує ймовірність зростання цін через глобальну ситуацію на ринку.

Сообщение Мільярд за два місяці: Україна рекордно заробила на одному продукті появились сначала на Експерт.

Continue Reading

В тренді