Криптовалюти
На яку суму в Україні відбулось криптотранзакцій за рік — звіт
Східна Європа наразі займає четверте місце у світі за величиною крипторинку, з часткою 11%. Ці дані наводяться у звіті Chainalysis під назвою The 2024 Geography of Crypto Report.
З липня 2023 року по червень 2024 року загальна передана ончейн вартість криптоактивів у Східній Європі становила $499,14 млрд. З них більша частина — $324 млрд — припадає на централізовані криптобіржі (CEX), тоді як сегмент DeFi показав зростання до $165,46 млрд.
На відміну від інших регіонів світу, обсяги криптовалютних потоків у Східній Європі зросли з кінця I кварталу 2024 року. Більше половини ринку складають інституційні інвестори, які здійснюють перекази від $1 млн і більше, тоді як решта — професійні трейдери з інвестиціями від $10,000 до $1 млн.
Крипторинок в Україні
За даними експертів, Україна займає шосте місце за рівнем прийняття криптоактивів, а за обсягом криптотранзакцій у Східній Європі вона посідає друге місце з показником понад $100 млрд. Лише Росія має вищий показник — майже $200 млрд.
Основними причинами зростання обсягів криптовалютних транзакцій в Україні є інституційні та професійні перекази, ймовірно, це стосується великих переказів між фізичними особами.
Крім того, з початку аналізованого періоду обсяг покупок біткоїнів за гривню зріс до $882,64, починаючи з березня 2024 року.
Зростання сектора DeFi
У Східній Європі сектор DeFi виріс на 40% у порівнянні з 2023 роком. Загалом регіональні децентралізовані біржі (DEX) залучили $148,68 млрд у криптоактивах, з яких на Україну припадає $34,9 млрд, що на 160,23% більше, ніж минулого року.
Проте в Україні спостерігається спад активності в лендингових проєктах і на NFT-маркетплейсах, а також зниження використання стейблкоїнів.
Зростання активності в DeFi-сегменті в Україні зумовлене в основному сплеском великих переказів. У звіті підкреслюється, що країна рухається в напрямку імплементації регуляції MiCA.
Легалізація криптовалюти в Україні
Нагадаємо, що в Україні триває підготовка до легалізації криптовалют. Якщо все піде за планом, регулювання цифрових активів може розпочатися вже наступного року.
До кінця 2024 року Національний банк України (НБУ) спільно з Міжнародним валютним фондом (МВФ) має намір доопрацювати та подати на розгляд парламенту законопроєкт про легалізацію криптовалюти.
Вам може бути це цікаво:
Комісії за транзакції в мережі Біткоїна досягли багатомісячних рекордів: причини
Криптовалюти
Біткоїн може досягти позначки в $124 000 до кінця року — Ark Invest
Біткоїн впав до $95 000 після того, як наблизився на кілька сотень доларів до символічної позначки в $100 000. Але найбільша криптовалюта лише переводить подих перед тим, як злетіти до…
Криптовалюти
Що буде з Біткоїном у 2025 році
Згідно з прогнозами аналітиків, слабкість долара США та зростання глобальної грошової маси можуть стати рушійними факторами для бичачого ралі Біткоїна в наступному році.
З травня ціна Біткоїна зросла на понад 58%, що збіглося з тим, як грошова маса М2 (показник готівкових коштів та короткострокових депозитів в США) вперше з листопада 2023 року стала позитивною в річному вимірі.
На 22 листопада Біткоїн не зміг досягти історичного максимуму в $100 000, відставши лише на $200 або 0,2%. Після цього відбулася корекція більше ніж на 7%, що, за думкою деяких експертів, може привести до падіння вартості криптовалюти на 30%.
Проте, Джеймі Коутс, головний криптоаналітик Real Vision, вважає, що зростання глобальної грошової маси та можливе ослаблення долара США (індекс DXY) створять умови для потенційного ралі Біткоїна у 2025 році. Раніше він відзначав важливість М2 для прогнозів руху ціни Біткоїна, оскільки існує історична кореляція між цими показниками.
На початку травня грошова маса М2 вперше з листопада 2023 року стала позитивною в річному вимірі, що викликало збільшення попиту на активи, здатні захистити від інфляції, такі як Біткоїн. З того часу він подорожчав на 58%.
Прогнозується, що збільшення глобальної грошової маси до понад $127 трлн у 2025 році, завдяки втручанню Федеральної резервної системи США (ФРС), сприятиме подальшому зростанню вартості криптовалюти. Очікується, що це може підняти ціну Біткоїна до $132 000.
Однак, за словами Коутса, нинішній рівень індексу DXY є значним рівнем опору, і прорив за нього може погіршити ситуацію для ризикових активів.
Ще одним фактором, який може підтримати зростання Біткоїна у 2025 році, є потенційна перемога Дональда Трампа на президентських виборах США. Це може спровокувати нову хвилю апетиту до ризику, що вигідно вплине на криптовалютний ринок. Аналітики Bitfinex очікують, що під час президентства Трампа криптовалюти продовжать встановлювати нові рекорди, особливо через покращення регуляторної ситуації в США.
Зі свого боку, купівля біткоїнів компанією MicroStrategy після залучення $3 млрд може також підтримати зростання ціни криптовалюти. Крім того, кількість щоденних активних адрес Біткоїна наближається до мільйона, що є позитивним сигналом для крипторинку, а також свідчить про зростання популярності Біткоїна.
Ці фактори разом з іншими можуть стати основою для подальшого зростання Біткоїна в найближчому майбутньому.
Криптовалюти
Хто стане новим головою SEC — Bloomberg
Команда Трампа розглядає кандидатури екскомісара Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) Пола Аткінса та ще трьох претендентів для заміни Гері Генслера на посаді голови SEC, після того як Генслер оголосив про намір піти у відставку 20 січня 2025 року.
Перехідна команда новообраного президента Дональда Трампа провела співбесіду з Полом Аткінсом, колишнім комісаром SEC, відомим у фінансових колах, особливо серед консервативних експертів. Аткінс є основним кандидатом на посаду голови SEC після того, як Генслер оголосив про свою відставку. Однак, рішення щодо кандидатури ще не ухвалене, і Трамп має намір прийняти його найближчим часом.
Серед інших претендентів на посаду голови SEC — нинішній комісар SEC Марк Уєда, колишній голова Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами Хіт Тарберт та партнер юридичної фірми Willkie Farr & Gallagher LLP Роберт Стеббінс.
Пол Аткінс був членом SEC за часів адміністрації Джорджа Буша-молодшого, після чого заснував консалтингову фірму Patomak Global Partners, яка обслуговує великих клієнтів фінансової індустрії. Аткінс є відомим прихильником цифрових активів і фінансових технологій. Він також виступав перед Конгресом, пропонуючи шляхи реструктуризації роботи SEC, зокрема, щоб зменшити надмірне регулювання та спростити правила для галузі.
Очікується, що новий голова SEC зосередиться на боротьбі з шахрайством, інсайдерською торгівлею, фінансовими пірамідами та на обмеженні розповсюдження недостовірної або маніпулятивної інформації. Також важливими пріоритетами будуть спрощення процесів регулювання та створення сприятливих умов для розвитку цифрових активів і фінансових технологій.
Нагадаємо, що Гері Генслер був широко критикуваний криптоспільнотою за його політику, що включала численні примусові заходи проти лідерів індустрії і відмову від створення сприятливіших умов для криптовалют.
- Бізнес2 місяці ago
Украинские производители кормов для животных получили доступ к рынку Албании
- Бізнес2 місяці ago
США приняли меры против глобальной криптосети, чтобы Россия не обходила санкции – Байден
- Бізнес2 місяці ago
Российский дрон зафиксировали возле Ровенской АЭС: пролетел “на критически низкой высоте”
- Суспільство2 місяці ago
Умєров – про боротьбу з корупцією: Викрили десяток ділків і зекономили на закупівлях понад 16 мільярдів
- Суспільство2 місяці ago
Реформу старшої школи підтримують 85% старшокласників – Міносвіти
- Бізнес2 місяці ago
Продажи электромобилей в ЕС падают четвертый месяц подряд. В августе – на 44%
- Криптовалюти2 місяці ago
Топ-20 перспективних криптовалют на кінець 2024 року — Grayscale
- Бізнес2 місяці ago
“Это очень сложно сделать”. Магазины не могут отмечать на ценниках товары Нацкешбека