Криптовалюти
Україна недоотримала $4 млрд у бюджет через відсутність крипторегуляції — Борняков
Тема регулювання криптовалют в Україні набуває надзвичайної актуальності, зокрема через необхідність контролю над тіньовими операціями та збільшення бюджетних надходжень.
Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації України з розвитку IT і керівник проєкту Дія.City, у своєму блозі детально описує фінансові втрати, які зумовлені відсутністю чіткої регуляторної бази.
Він неодноразово підкреслював, що Україна втрачає значні економічні можливості через брак законодавчого регулювання крипторинку.
Блокчейн-аналітик Артем Чернецький у колонці на «Економічній Правді» зазначає, що з 2016 по 2022 рік Україна втратила $48,8 млрд доходів населення і компаній, а також $4 млрд податкових надходжень через відсутність крипторегуляцій.
На відміну від України, Бразилія та Індія, які раніше також зазнавали фінансових втрат через нерегульований ринок, вже легалізували криптоактиви і успішно інтегрували їх у свої фінансові системи. Ці країни завдяки ефективній стратегії легалізації змогли збільшити податкові надходження та зменшити ризики злочинної діяльності, пов’язаної з криптовалютами.
Естонія, яка до 2018 року була відома як європейський «криптохаб» завдяки лояльному законодавству, згодом запровадила суворі регуляції, подібні до тих, що діють на ринку цінних паперів. Це призвело до масового виходу компаній і відтоку капіталу з країни.
Цікаве по темі: 12 країн, де немає податків на криптовалюти
Сусідні Литва та Польща, натомість, пропонують сприятливі умови для роботи криптокомпаній. Ці країни спростили процедури отримання ліцензій, встановили помірні податки та забезпечили прозоре правове поле, що приваблює компанії з усього світу реєструватися саме в цих юрисдикціях.
Щоб Україна перестала втрачати $4 млрд податкових надходжень щороку, необхідно ухвалити ефективне криптозаконодавство та створити стабільне середовище для розвитку бізнесу. Важливо також встановити податкові ставки, які будуть вигідними для держави і прийнятними для компаній, що працюють на нашому ринку. Це допоможе зупинити відтік капіталу, сприятиме притоку інвестицій, необхідних для підтримки економіки в умовах війни, і підвищить нашу конкурентоспроможність у сфері крипторегулювання.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
Криптовалюти отримали легальний статус у Туреччині
Оподаткування криптовалют в Україні почнуть розглядати після війни
Криптовалюти
Ринок на порозі нової криптозими: Coinbase закликає бути обережними
Експерти Coinbase сигналізують про ознаки початку нової криптозими на тлі стрімкого падіння капіталізації ринку альткоїнів, слабких інвестиційних потоків та пробиття ключових технічних рівнів. У свіжому аналітичному звіті компанія застерігає: учасникам…
Криптовалюти
Дональд Трамп планує створити власну криптовалютну гру
Президент США Дональд Трамп планує випустити криптовалютну гру за мотивами «Монополії» Запланована гра про нерухомість стане доповненням до зростаючого списку криптовалютних проектів Трампа і його сім’ї. На додаток до колекцій…
Криптовалюти
Як майнити Біткоїн вдома у 2025 році
Біткоїн стрімко набуває легітимності, і зʼявляється все більше бажаючих зазирнути за завісу, щоб побачити, як він створюється. Тож розповімо про чотири реальні способи видобутку Біткоїна вдома у 2025 році Лотерейний…
- Криптовалюти4 місяці ago
6 криптовалют, на які варто звернути увагу у 2025 році
- Криптовалюти7 місяців ago
Топ-20 перспективних криптовалют на кінець 2024 року — Grayscale
- Бізнес7 місяців ago
Российский дрон зафиксировали возле Ровенской АЭС: пролетел “на критически низкой высоте”
- Економіка4 місяці ago
Яка економіка досягла найкращих результатів у 2024 році: дані The Economist
- Бізнес7 місяців ago
Украинские производители кормов для животных получили доступ к рынку Албании
- Бізнес7 місяців ago
США приняли меры против глобальной криптосети, чтобы Россия не обходила санкции – Байден
- Криптовалюти5 місяців ago
Що буде з Біткоїном у 2025 році
- Криптовалюти4 місяці ago
Що чекає на криптовалютний ринок у 2025: тренди та прогнози