Connect with us

Сільське господарство

Аграріям планують виплачувати компенсації за спорудження фортифікацій

Published

on

Міністерство аграрної політики та продовольства України готує низку законодавчих ініціатив для підтримки аграріїв, які використовують сільськогосподарські землі для будівництва фортифікаційних споруд, повідомляє Укрінформ.

Тарас Висоцький, виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства, зазначив, що міністерство пропонує щорічну виплату у розмірі 12% від нормативно-грошової оцінки за користування цими землями.

“Після завершення воєнного стану землі, зайняті під фортифікації, або будуть викуплені для суспільних потреб, або приведені до стану, придатного для сільськогосподарського використання. Програму планується запустити наступного року,” – пояснив Висоцький.

Також розглядається можливість замороження кредитів для агровиробників з тимчасово окупованих територій, які продовжують працювати на підконтрольній Україні території.

В Україні вже діє низка державних програм підтримки фермерів з прифронтових зон, а також надається допомога сільськогосподарським виробникам на підконтрольній території.

Пропонуємо:

Представники Мінагро на зустрічі з делегаціями USAID та FAO поспілкувались про надання рукавів для зберігання врожаю

Польські сільгоспвиробники мають намір протестувати проти української малини

Мінагро звітує про обсяги забою ВРХ

Україна та Індія співпрацюватимуть в агросекторі

Угорщина може не відмовитись від заборони на нашу агропродукцію

Виробництво молока скоротилося через аномальну спеку, ракетні удари та блекаути

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сільське господарство

Програма “5-7-9” фокусуватиметься на переробці

Published

on

By

Цьогоріч вектор програми “5-7-9” змінюється: замість підтримки обігових коштів до уваги потрапляють інвестиційні цілі та переробка.
Про це розповів заступник міністра економіки Андрій Телюпа на форумі “Курс на агропереробку. Як масштабувати бізнес і де брати гроші?”.

“Планується, що 2025 року весь портфель програми “5-7-9%” нових кредитів буде фокусуватися саме на переробці, тобто інвестиції будуть направлені у нове обладнання. За програмою можна отримати до 150 млн грн, а також можна витрачати кошти на енергообладнання. Не варто забувати і про такий міжнародний інструмент, як Ukraine Facility, де є фокус на переробних підприємствах”, — заявив ключовий представник відомства.

Телюпа підкреслив, що наразі діє програма “Зроблено в Україні” і в Мінекономіки мають на меті зробити так, аби більше людей купували вітчизняну продукцію.
Посадовець пояснив, що якщо купуєш українське, то 40% з платежів повертається в економіку нашої країни. А це – розвиток.

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

 

The post Програма “5-7-9” фокусуватиметься на переробці first appeared on zerno-ua.com.

Сообщение Програма “5-7-9” фокусуватиметься на переробці появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

Сільське господарство

Польські фермери утримались від протесту на кордоні

Published

on

By

Польські сільгоспвиробники поки не планують проводити протест у Медиці на кордоні з Україною, інформує “Польське радіо“.

Раніше мітингувальники призупинили акцію до 10 грудня. До цієї дати міністр сільського господарства Чеслав Сєкерський мав відреагувати на вимоги. Роман Кондров з організації Oszukana Wieś повідомив, що міністр перебуває в Брюсселі, а після повернення запланована зустріч із фермерами. За словами Кондрова, якщо вимоги фермерів не будуть реалізовані, акцію протесту відновлять.

Причина блокування українського кордону – протест проти угоди із країнами Латинської Америки та вимоги переглянути сільськогосподарський податок.

“Маємо співпрацювати, аби чогось досягти. Кричати та галасувати не достатньо. Мистецтвом є досягнення компромісу, щоб фермери чогось досягли. Тож мені здається, краще це з допомогою розмови зробити, аніж когось постійно дратувати і нічого не виграти від цього”, – заявив представник фермерів.

 

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

The post Польські фермери утримались від протесту на кордоні first appeared on zerno-ua.com.

Сообщение Польські фермери утримались від протесту на кордоні появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

Сільське господарство

Визначено мінімальні експортні ціни на грудень

Published

on

By

Міністерство аграрної політики та продовольства України встановило мінімальні ціни на агропродукцію, відносно якої діє режим експортного забезпечення, інформує сайт відомства. Рішення закріплене наказом міністерства від 9 грудня №4256.

Встановлені ціни діятимуть протягом грудня 2024 року при експорті пшениці і суміші пшениці та жита (меслин), ячменю, кукурудзи, жита, вівса, соєвих бобів, насіння ріпаку та соняшнику, соняшникової, соєвої та ріпакової олії, макухи, а також меду та горіхів.

Нагадаємо, нещодавно міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з делегацією Республіки Корея. У зустрічі також взяли участь третій президент України Віктор Ющенко, перший заступник Міністра Тарас Висоцький. В Україні стрімко розвивається галузь виробництва їжі швидкого приготування. А в Республіки Корея в цій сфері гарний досвід та сучасні технології. Якщо об’єднати зусилля, то можна експортувати продукцію в треті країни. Ще один з напрямів – виробництво сільгосптехніки. Представники Республіки Корея висловили готовність підтримувати Україну.

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

The post Визначено мінімальні експортні ціни на грудень first appeared on zerno-ua.com.

Сообщение Визначено мінімальні експортні ціни на грудень появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

В тренді