Connect with us

Сільське господарство

Аномальна спека та страхування від “Сингенти”

Published

on

Компенсацію отримає переважна кількість клієнтів програми “МетеоЗахист”

Відшкодування частини виробничих витрат — це те, що може суттєво допомогти багатьом фермерам пережити непростий сезон. Ця опція не здатна замінити повноцінне страхування врожаю, але у програми “МетеоЗахист” для клієнтів “Сингенти” є одна грандіозна перевага — клієнт не платить нічого, окрім ціни насіння чи ЗЗР. Як це працює, знає Роман Хрипко, керівник напряму Страхових та банківських рішень компанії «Сингента».

— Які наслідки цьогорічної спеки? Чи багато клієнтів “Сингенти” отримають відшкодування?

— В цьому році програма індексного страхування “МетеоЗахист” покриває десь 0,5 млн га у близько 400 агровиробників. Ключові культури — ріпак, озима пшениця, соняшник, кукурудза. По ріпаку та пшениці ми вже зробили розрахунки, і фермери вже отримують відшкодування.

Але найбільші обсяги — це соняшник та кукурудза. Тут періоди страхування ще переважно тривають. Остаточні розрахунки будемо робити в серпні, але вже бачимо, що липнева спека була аномальною. Такого рівня температур, що трималися настільки б довго, за всю нашу історію ми не бачили. Раніше максимальні денні температури були 32-33, максимум 36-37 градусів. А зараз багато де 40-41, і тримаються вони дуже довго, 15-20 днів. В окремих регіонах, звісно, буває спекотно майже кожного року. Але щоб такі температури й так довго… На жаль, сезон в цьому сенсі унікальний.

Звісно, ми не можемо поки що передбачити кінцеву врожайність. Вона просяде, але катастрофи все ж не відбудеться, адже в червні були гарні опади. Втім, майже всі фермери, що брали участь в програмі “Метеозахист” від “Сингенти” отримають відшкодування, і вони будуть рекордно великими.

— Як попасти в програму, і що вона може дати агровиробнику?

— Зазвичай фермеру, що взяти участь у програмі, наприклад, по соняшнику, потрібно купити у нас або насіння, або ЗЗР. Тоді рівень покриття — 30% від вартості придбаного товару. Якщо аграрій придбав і ЗЗР, і насіння — покриваються 50% витрат. Для кожної культури вимоги, щоб отримати такий преміальний рівень відшкодування, можуть трохи відрізнятися.

Щоб застрахувати посів, нашому клієнту достатньо заповнити відповідну анкету, вибрати термін дії. Ніяких додаткових оплат не потрібно. Ми пропонуємо застрахувати 30 днів максимальної вразливості рослин під час цвітіння та наливу зерна. Але залежно від регіону та гібриду клієнт сам вибирає, який це період. Прийнявши анкету, ми її активуємо, а клієнт отримує страховий поліс.

Далі якщо за метеоданими для конкретної території індексні показники виходять за межі норми, відшкодування нараховується автоматично. Фермеру навіть непотрібно повідомляти про страховий випадок. Єдина складність процедури відшкодування — потрібно виконати вимоги державного фінмоніторингу, надати певний набір документів страховому партнеру.

— Фактично ви пропонуєте дисконт на свій товар, що прив’язаний до кліматичних показників сезону. Це має економічний сенс для компанії, якщо коло тих, що постраждали та претендують на цей дисконт, надзвичайно широке, і включає майже всіх клієнтів?

— Ця партнерська програма з великою міжнародною страховою компанією та українським партнером «ІНГО». Воне не унікальна для українського ринку. “Сингента” має аналогічні програми на усіх континентах. Пропонуємо “МетеоЗахист” в Сполучених Штатах, Аргентині, Бразилії, Австралії, деяких країнах Європи тощо. Тобто для страхової це диверсифікований пакет з огляду як на території, так і на періоди часу.

Ті ж виплати по ріпаку та пшениці навіть у нас сьогодні відносно незначні, велика спека сталася поза сезоном цих культур, і страхова на них заробила — “Сингента” заплатила достатню страхову премію.

Так, у нас за 8 років роботи програми в Україні ще не бувало такого, щоб по одній культурі майже всі клієнти, понад 90%, претендували на відшкодування — як це буде відбуватися зараз з кукурудзою та соняшником. І кількість анкет максимальна, і рівні відшкодувань великі. Але в інших регіонах світу ситуація інша, і через великий та різноманітний пул умов, страхова заробить сьогодні там.

— Як виводиться індекс, від якого залежать виплати? Це складний комплексний показник, що враховує всі кліматичні ризики сезону?

— Ми намагалися розробити просте рішення, зрозуміле для всіх. Тому використовуємо тільки максимальні добові пікові значення температур, і рівні опадів. Таким чином програма покриває три ключові ризики: спека, посуха та злива.

Зокрема, ми дивимося на кількість днів з денною температурою, що перевищує граничні рівні. Для визначення посухи ми рахуємо суму ефективних опадів за обраний період.

— Програма орієнтована на який сегмент споживачів?

— Ми намагаємося підтримати першу чергу тих фермерів, що використовують інтенсивні технології. Як тому, що вони споживають більше наших продуктів, так і тому, що за поганих умов інтенсивна технологія може призвести до більших втрат.

За нашими спостереженнями, 70-80% технологій, що використовуються нашими клієнтами, покривається програмами страхування, пов’язаними з ЗЗР. Великих обмежень немає.

— Бачите фермерів, які не заповнюють навіть умовно безплатні анкети?

— Таке трапляється, хоча й нечасто. Хтось може не встигнути, забути через роботу на полі. Саме тому ми відкриваємо програму реєстрації ще взимку. Зараз ми сфокусували цю програму на середніх агровиробниках, від 500 га до 20 тис. га. Ці люди вже звикли до farm managment system, їх подібні механізми не лякають.

А от кілька років тому ми пробували запустити пілотний проєкт для дуже дрібних господарств, від 5-10 га. І побачили, що такі фермери дуже бояться ділитися інформацією про поля, посіви, господарську діяльність.

— Які регіони сьогодні найбільш постраждали, згідно з вашими даними?

— Ми орієнтували програму на центр, схід та південь. І бачимо, що негаразди зачепили саме їх. Рекордними за виплатами в цьому сезоні стануть Харківська, Дніпропетровська та Кіровоградська області. Але по ріпаку антирекордсменом стала Одеська, Херсонська та Волинь, там була зафіксована посуха на початку сезону.

— Ви страхуєте частину витрат на використання ваших продуктів. Але ви є спеціалістом у галузі, тож як оцінюєте перспективи “великого” агрострахування врожаю? Якщо цей ринок так і не з’явився раніше, чи не можуть навіть його перспективи остаточно вмерти в умовах, коли страхові випадки здатні зачепити більшість потенційних клієнтів?

— Коли ми тільки починали цю програму, то вивчали досвід агрострахування в США, їздили туди. Ще тоді близько 85% посівних площ в Штатах були покриті програмами страхування. У нас це у кращому випадку 1-2%.

Я бачу два важливих фактори, що впливають на успішну роботу агрострахування в США. Перший — це державна політика. Є підтримка, є регуляторна діяльність, контроль та розробка продуктів, адміністрування тощо. Держава також фінансує 50-60% страхової премії — фактично це і є адміністративні кости. Це дуже вагомо. Тому навіть у проблемні сезони більше страждають не американські агровиробники, а страхові компанії. Тому й фермер не банкрутує, а продовжує працювати. У нас же катастрофічну посуху може не витримати не тільки кукурудза, але й фермер, якому доведеться продавати активи більшому гравцю.

Другий фактор, який варто згадати — це менталітет. У нас у клієнта досі не сформувалося правильне відношення до страхування.

— Більшість аграріїв скаже, що у нас просто немає відповідного продукту.

— Я не згоден з тим, що у нас немає пропозиції. Є страхові компанії, які давно працюють в агросекторі. Інша річ, що вітчизняний фермер не бажає прийняти рівень страхової премії. В Штатах це близько 10% — адже ризики, як ми бачимо, величезні. Чи буде наш фермер платити 10%? Йому цікава пропозиція 1, 2, ну 3%. Звісно, такої пропозиції для агропродукції немає, мінімальний адекватний рівень це 5-10% — наприклад, від перемерзання ріпаку. Коли агровиробник зрозуміє, що це нормальна ціна за великі ризики — тоді й почне розвиватися вітчизняний ринок агрострахування. А поки що щастить клієнтам “Сингенти”, що у них є “Метеозахист. ”


Читайте також:

«МетеоЗахист»: індексне страхування – виплати без зволікання

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сільське господарство

За обсягами експорту цукру Україна іде на рекорд за останні 24 роки

Published

on

By

Цього року експорт українського цукру очікується на рівні 700 тис. тонн, повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль у Фейсбуці за результатами ХVІ Міжнародної конференції “Ведення агробізнесу в Україні”.

Чиновник вказав, що у поточному році в Україні виростили рекордний урожай сої – 6 млн тонн. Нагадав про середній надій на одну корову на сільськогосподарських підприємствах – 6 565 літрів (+7% до попереднього року).Вказав, що знаковою подією цього року став початок відбілення ринку державних сільськогосподарських земель за проєктом «Земельний банк».

“За підсумками 2024 року також очікуємо експорт цукру з України понад 700 тис. т, що стане найбільшим показником, починаючи з 2000 року”, – написав Коваль.

Під час панельної дискусії обговорено тему міфів щодо українського аграрного сектору, які активно розповсюджує ворог в Європі. Коваль підкреслив, що Україна не загроза для європейських фермерів, а завдяки спільній переробці продукції та розвитку логістики ЄС можна піднятися з четвертого на друге місце за обсягом експорту.

 

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

Сообщение За обсягами експорту цукру Україна іде на рекорд за останні 24 роки появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

Сільське господарство

USDA переглянуло у бік підвищення прогноз урожаю кукурудзи в Україні

Published

on

By

Аналітики USDA оцінили світове виробництво кукурудзи у сезоні 2024/25 на рівні 1 217, 89 млн тонн (-1,51 млн тонн до попереднього прогнозу). Оцінка світового експорту кукурудзи — 193,04 млн тонн (+3,21 млн тонн), прогноз кінцевих запасів — 296,44 млн тонн (-7,7 млн тонн).

Такі дані наводяться у грудневому звіті USDA.

Щодо врожаю кукурудзи в Україні, очікування врожаю у відомстві США збільшилися на 0,3 млн тонн до 26,5 млн тонн, оцінка експорту лишилася без змін — 23 млн тонн, кінцеві запаси — 0,64 млн тонн (+0,01).

Експерти USDA залишили на тому самому рівні оцінку виробництва кукурудзи в США — 384,64 млн тонн, прогноз експорту — 62,87 млн тонн (+3,81 млн тонн), кінцеві запаси знизяться на 5,08 млн тонн — до 44,15 млн тонн.

В USDA прогнозують врожай кукурудзи в Китаї на рівні 292 млн тонн, імпорт — 14 млн тонн (-2 млн тонн), кінцеві запаси — 204,27 млн тонн (-2 млн тонн).

Оцінка прогнозу врожаю пшениці в Україні залишилась без змін — 22,9 млн тонн, прогноз експорту підвищили на 0,5 млн тонн — до 16,5 млн тонн. Кінцеві запаси будуть на рівні 0,79 млн тонн (-0,2 млн тонн). Світове виробництво пшениці у сезоні 2024/25 прогнозується на рівні 792,95 млн тонн (-1,78 млн тонн до минулого прогнозу).

 

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

 

Сообщение USDA переглянуло у бік підвищення прогноз урожаю кукурудзи в Україні появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

Сільське господарство

Міністри ЄС пропонують фермерам поспілкуватися під час перезавантаження CAP

Published

on

By

Новий комісар із сільського господарства не передбачає жодного перегляду системи сільськогосподарських субсидій ЄС, оскільки міністри почали переговори про реформи, прагнучи зберегти Спільну сільськогосподарську політику, орієнтовану на фермерів.

Про це інформує Euronews.

Міністри сільського господарства ЄС на зустрічі в Брюсселі сформулювали параметри реформування фінансової підтримки сектора в пом’якшуючих для фермерів термінах, підкресливши, що вони прагнутимуть скоротити бюрократію, а не субсидії.
Міністри схвалили низку висновків, що окреслюють ключові напрямки майбутнього перегляду Спільної сільськогосподарської політики (CAP) для наступного бюджетного циклу ЄС, який охоплює 2028–2034 роки.

Критики давно стверджують, що програма вартістю 387 мільярдів євро, яка становить третину бюджету ЄС, приносить непропорційну користь власникам великих ферм і сприяє вирішенню екологічних проблем.

Але заклики зменшити пакет CAP і перенаправити кошти на інші стратегічні пріоритети ЄС, такі як оборона, були заглушені хором протестів фермерів цього року по всій Європі.
У документі, який містить 35 ключових пунктів, міністри окреслили свій напрямок зміни CAP, починаючи від підвищення конкурентоспроможності фермерів і зміцнення їхньої позиції в ланцюжку постачання продовольства до прийняття моделі доставки, зручної для фермерів. Це має скоротити бюрократію.

Новий комісар з питань сільського господарства Крістоф Гансен під час своєї першої зустрічі на рівні міністрів оцінив висновки як “цінні внески” для формування свого бачення сільського господарства та продовольства, стратегічного документа, який він представить у лютому.

“Деякі очікують революції, але ми виступаємо за еволюцію CAP”, — сказав Хансен міністрам, наголошуючи на збалансованому підході до майбутніх реформ, що надає менше регулювання та більше стимулів для сектора.

 

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

 

 

Сообщение Міністри ЄС пропонують фермерам поспілкуватися під час перезавантаження CAP появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

В тренді