Сільське господарство
Президент України підписав закон про державний аграрний реєстр
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 11063-д “Про Державний аграрний реєстр”, який, за словами міністра агрополітики Віталія Коваля, стане важливим кроком у цифровізації агросектору країни. Закон був ухвалений Верховною Радою 19 вересня і має на меті створення єдиного “електронного вікна” для взаємодії агровиробників та органів влади.
Ключові моменти Закону:
- Розширення кола користувачів: Державну підтримку зможуть отримувати не лише виробники сільгосппродукції, але й організації водокористувачів та інші учасники агропромислового комплексу.
- Врегулювання правового статусу: ДАР визначений як комплексна інформаційна система для збору, накопичення та обробки даних, а також надання адміністративних і публічних послуг.
- Визначення повноважень: Установлюються повноваження держателя, адміністратора та технічного адміністратора реєстру, а також види реєстрової інформації.
- Можливість формування витягів: Користувачі зможуть отримувати витяги з ДАР.
- Обов’язкове використання даних: ДАР стане основою для надання державної підтримки, часткових гарантій за кредитами та підтримки страхування сільськогосподарської продукції.
- Приведення у відповідність до законодавства: Положення, що регулюють функціонування ДАР, будуть приведені у відповідність до вимог Закону України «Про публічні електронні реєстри».
- Формування окремих підсистем: Це дозволить перетворити Державний аграрний реєстр на реєстр виробників сільгосппродукції (фермерський реєстр).
- Моніторинг використання державної підтримки: Буде забезпечено моніторинг цільового використання державних допомог та грантів.
- Електронна інформаційна взаємодія: ДАР забезпечить взаємодію з іншими інформаційними системами, кадастрами та ресурсами.
Онлайн-платформу ДАР було запущено 12 серпня 2022 року за підтримки Європейського Союзу для допомоги українським агровиробникам. Станом на 18 вересня 2024 року в реєстрі зареєстровано понад 176 тисяч сільгосптоваровиробників, а через систему реалізовано більше 50 програм підтримки.
Пропонуємо:
USDA знизило очікування по урожаю ріпаку та сої, прогноз експорту пшениці підвищено
Сільське господарство
Є домовленості: Україна може розширити з Південною Кореєю співпрацю в агросекторі
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з делегацією Республіки Корея. У зустрічі також взяли участь третій президент України Віктор Ющенко, перший заступник Міністра Тарас Висоцький, інформує сайт відомства.
Головною темою стала співпраця в агросекторі, в ході спілкування було окреслено можливі напрями співробітництва між Україною та Республікою Корея. Віталій Коваль наголосив, що одним з ключових напрямків роботи Мінагрополітики є розвиток глибинної переробки, виробництво продукції з доданою вартістю.
“Наша стратегія – якісний перехід від аграрної моделі економіки до агроіндустріальної, розвиток глибинної переробки та збільшення виробництва продукції з доданою вартістю. Нині тонна української агропродукції, яка йде на експорт, оцінюється в 309 доларів, а в Італії 2970 доларів, Польщі – 1560 доларів. Тому для агросектору важливо перейти на глибинну переробку, щоб збільшити вартість експорту та бути конкурентоспроможними на світовому ринку. Ми готові до розширення співпраці в агросекторі з Республікою Корея, яка має гарний досвід в сфері переробки”, – заявив Віталій Коваль.
Він вказав, що наразі товарообіг між Україною та Республікою Корея в агросекторі складає лише $200 млн на рік. Наша країна постачає кукурудзу, пшеницю, соняшникову олію і є перспективи для розширення співпраці в галузі глибинної агропереробки.
Так, в Україні стрімко розвивається галузь виробництва їжі швидкого приготування. А в Республіки Корея в цій сфері гарний досвід та сучасні технології. Якщо об’єднати зусилля, то можна разом виробляти таку продукцію та експортувати її в треті країни. І це треба розпочинати робити вже зараз.
Ще один з напрямів – виробництво сільгосптехніки. Зокрема, тракторів невеликої потужності. Коваль запросив приєднатися до гуманітарної ініціативи президента Володимира Зеленського «Grain from Ukraine» щодо допомоги країнам, які стикаються з гострою нестачею продовольства.
Зі свого боку представники Республіки Корея висловили готовність підтримувати Україну та розширювати співпрацю в сільськогосподарському секторі.
Пропонуємо:
Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон
Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка
Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою
The post Є домовленості: Україна може розширити з Південною Кореєю співпрацю в агросекторі first appeared on zerno-ua.com.
Сообщение Є домовленості: Україна може розширити з Південною Кореєю співпрацю в агросекторі появились сначала на zerno-ua.com.
Сільське господарство
Українську кукурудзу активно купляла Туреччина
За підсумками листопада 2024 року Туреччина показала себе як найактивнішого покупця української кукурудзи. Вона обійшла навіть незмінного лідера Іспанію за обсягами імпорту у цій номенклатурі.
Про обсяги у своєму Facebook повідомив народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.
Зокрема проінформував, що у листопаді експорт кукурудзи з України становив 2,5 млн тонн, з яких 620 тис. тонн припадає на Туреччину.
“У листопаді всього було експортовано агропродукції на 2,3 млрд. доларів США, з них кукурудзи – тільки на 512 млн доларів США”, – уточнив Соломчук.
Листопадовий обсяг експорту перевищив 2,5 млн тонн, на грудень законтрактовано 2,1 млн тонн кукурудзі на експорт, надалі обсяги можуть зростати, упевнені аналітики сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.
“Грудень традиційно стає місяцем великих обсягів експорту кукурудзи з України. Ми спостерігаємо активний попит з боку Європейського Союзу, що підкріплюється зниженням фрахтових ставок. Це дозволяє українським трейдерам пропонувати конкурентоспроможні ціни та збільшувати обсяги поставок. У грудні можна очікувати експорт щонайменше 2,2-2,3 млн тонн. Така активність на ринку сприяє поступовому зростанню цін на кукурудзу на умовах CPT, які вже наближаються до $200 за тонну”, — зазначають аналітики ПУСК.
У грудні ціни можуть ще піднятися на тлі ситуації з опадами в Південній Америці.
“Попит на кукурудзу зараз підтримується не лише низькими фрахтовими ставками, а й прагненням імпортерів зафіксувати запаси на тлі погодних ризиків. Нерівномірність опадів у регіонах Південної Америки, де в грудні розпочнеться посівна кукурудзи, може суттєво вплинути на врожайність зернової. Якщо в грудні та січні ситуація із вологозабезпеченням в цих країнах не покращиться, це призведе до перегляду прогнозів врожайності кукурудзи у бік зниження, що, своєю чергою, може підвищити ціни на світовому ринку. Прогнози на грудень-січень вказують на ймовірне зростання цін до $205-210 за тонну. І це ще не межа. Водночас навіть без впливу Південної Америки ціни на українську кукурудзу мають тенденцію до зростання на $2-3 щотижня у найближчий період”, — наголошують у ПУСК.
Нагадаємо, Україна вже вичерпала експортну квоту кукурудзи до ЄС.
Пропонуємо:
Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон
Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка
Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою
The post Українську кукурудзу активно купляла Туреччина first appeared on zerno-ua.com.
Сообщение Українську кукурудзу активно купляла Туреччина появились сначала на zerno-ua.com.
Сільське господарство
Імовірний сценарій: Укрзалізниця значно підвищить тарифи на вантажні перевезення
Нещодавно відбулася зустріч віце-прем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби з керівництвом Укрзалізниці. В ході прийнято рішення щодо підготовки та направлення до відомства проєкту наказу про проведення індексації вантажних залізничних тарифів, інформує ЦТС.
“Про це ЦТС повідомили декілька компаній-учасників ринку залізничних перевезень. За їхньою інформацією, один з варіантів передбачає підвищення тарифів на 37%, в результаті чого УЗ планує додатково отримати 26 млрд грн надходжень від бізнесу”, – йдеться в тексті.
Раніше член наглядової ради АТ «Укрзалізниця», радник президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін інформацію про заплановану індексацію тарифів на 37% назвав некоректною. Своєю чергою, представники найбільших асоціацій наголосили на необґрунтованості такого рішення.
Нагадаємо головний залізничний перевізник АТ «Укрзалізниця» з початку 2024 року відремонтував понад 1,1 тис. км колій. Залізничники формують план ремонтів на наступний рік, ремонтна кампанія 2025 стартує після підвищення середньодобової температури – орієнтовно у квітні.
Пропонуємо:
Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон
Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка
Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою
The post Імовірний сценарій: Укрзалізниця значно підвищить тарифи на вантажні перевезення first appeared on zerno-ua.com.
Сообщение Імовірний сценарій: Укрзалізниця значно підвищить тарифи на вантажні перевезення появились сначала на zerno-ua.com.
- Криптовалюти2 місяці ago
Топ-20 перспективних криптовалют на кінець 2024 року — Grayscale
- Бізнес3 місяці ago
Украинские производители кормов для животных получили доступ к рынку Албании
- Бізнес2 місяці ago
Российский дрон зафиксировали возле Ровенской АЭС: пролетел “на критически низкой высоте”
- Бізнес2 місяці ago
США приняли меры против глобальной криптосети, чтобы Россия не обходила санкции – Байден
- Суспільство3 місяці ago
Реформу старшої школи підтримують 85% старшокласників – Міносвіти
- Суспільство3 місяці ago
Умєров – про боротьбу з корупцією: Викрили десяток ділків і зекономили на закупівлях понад 16 мільярдів
- Бізнес3 місяці ago
Продажи электромобилей в ЕС падают четвертый месяц подряд. В августе – на 44%
- Бізнес3 місяці ago
“Это очень сложно сделать”. Магазины не могут отмечать на ценниках товары Нацкешбека