Connect with us

Сільське господарство

Президент України підписав закон про державний аграрний реєстр

Published

on

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 11063-д “Про Державний аграрний реєстр”, який, за словами міністра агрополітики Віталія Коваля, стане важливим кроком у цифровізації агросектору країни. Закон був ухвалений Верховною Радою 19 вересня і має на меті створення єдиного “електронного вікна” для взаємодії агровиробників та органів влади.

Ключові моменти Закону:

  1. Розширення кола користувачів: Державну підтримку зможуть отримувати не лише виробники сільгосппродукції, але й організації водокористувачів та інші учасники агропромислового комплексу.
  2. Врегулювання правового статусу: ДАР визначений як комплексна інформаційна система для збору, накопичення та обробки даних, а також надання адміністративних і публічних послуг.
  3. Визначення повноважень: Установлюються повноваження держателя, адміністратора та технічного адміністратора реєстру, а також види реєстрової інформації.
  4. Можливість формування витягів: Користувачі зможуть отримувати витяги з ДАР.
  5. Обов’язкове використання даних: ДАР стане основою для надання державної підтримки, часткових гарантій за кредитами та підтримки страхування сільськогосподарської продукції.
  6. Приведення у відповідність до законодавства: Положення, що регулюють функціонування ДАР, будуть приведені у відповідність до вимог Закону України «Про публічні електронні реєстри».
  7. Формування окремих підсистем: Це дозволить перетворити Державний аграрний реєстр на реєстр виробників сільгосппродукції (фермерський реєстр).
  8. Моніторинг використання державної підтримки: Буде забезпечено моніторинг цільового використання державних допомог та грантів.
  9. Електронна інформаційна взаємодія: ДАР забезпечить взаємодію з іншими інформаційними системами, кадастрами та ресурсами.

Онлайн-платформу ДАР було запущено 12 серпня 2022 року за підтримки Європейського Союзу для допомоги українським агровиробникам. Станом на 18 вересня 2024 року в реєстрі зареєстровано понад 176 тисяч сільгосптоваровиробників, а через систему реалізовано більше 50 програм підтримки.

Пропонуємо:

УЗА звернулась до європейських країн та країн Балтії з проханням посилити ППО для Одеських портів і морського коридору

USDA знизило очікування по урожаю ріпаку та сої, прогноз експорту пшениці підвищено

В Японії оцінили український часник

В Україні пильно стежитимуть за грошовими переказами

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сільське господарство

Є домовленості: Україна може розширити з Південною Кореєю співпрацю в агросекторі

Published

on

By

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з делегацією Республіки Корея. У зустрічі також взяли участь третій президент України Віктор Ющенко, перший заступник Міністра Тарас Висоцький, інформує сайт відомства.

Головною темою стала співпраця в агросекторі, в ході спілкування було окреслено можливі напрями співробітництва між Україною та Республікою Корея. Віталій Коваль наголосив, що одним з ключових напрямків роботи Мінагрополітики є розвиток глибинної переробки, виробництво продукції з доданою вартістю.

“Наша стратегія – якісний перехід від аграрної моделі економіки до агроіндустріальної, розвиток глибинної переробки та збільшення виробництва продукції з доданою вартістю. Нині тонна української агропродукції, яка йде на експорт, оцінюється в 309 доларів, а в Італії 2970 доларів, Польщі – 1560 доларів. Тому для агросектору важливо перейти на глибинну переробку, щоб збільшити вартість експорту та бути конкурентоспроможними на світовому ринку. Ми готові до розширення співпраці в агросекторі з Республікою Корея, яка має гарний досвід в сфері переробки”, – заявив Віталій Коваль.

Він вказав, що наразі товарообіг між Україною та Республікою Корея в агросекторі складає лише $200 млн на рік. Наша країна постачає кукурудзу, пшеницю, соняшникову олію і є перспективи для розширення співпраці в галузі глибинної агропереробки.

Так, в Україні стрімко розвивається галузь виробництва їжі швидкого приготування. А в Республіки Корея в цій сфері гарний досвід та сучасні технології. Якщо об’єднати зусилля, то можна разом виробляти таку продукцію та експортувати її в треті країни. І це треба розпочинати робити вже зараз.

Ще один з напрямів – виробництво сільгосптехніки. Зокрема, тракторів невеликої потужності. Коваль запросив приєднатися до гуманітарної ініціативи президента Володимира Зеленського «Grain from Ukraine» щодо допомоги країнам, які стикаються з гострою нестачею продовольства.

Зі свого боку представники Республіки Корея висловили готовність підтримувати Україну та розширювати співпрацю в сільськогосподарському секторі.

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

 

The post Є домовленості: Україна може розширити з Південною Кореєю співпрацю в агросекторі first appeared on zerno-ua.com.

Сообщение Є домовленості: Україна може розширити з Південною Кореєю співпрацю в агросекторі появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

Сільське господарство

Українську кукурудзу активно купляла Туреччина

Published

on

By

За підсумками листопада 2024 року Туреччина показала себе як найактивнішого покупця української кукурудзи. Вона обійшла навіть незмінного лідера Іспанію за обсягами імпорту у цій номенклатурі.

Про обсяги у своєму Facebook повідомив народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Зокрема проінформував, що у листопаді експорт кукурудзи з України становив 2,5 млн тонн, з яких 620 тис. тонн припадає на Туреччину.

“У листопаді всього було експортовано агропродукції на 2,3 млрд. доларів США, з них кукурудзи – тільки на 512 млн доларів США”, – уточнив Соломчук.

Листопадовий обсяг експорту перевищив 2,5 млн тонн, на грудень законтрактовано 2,1 млн тонн кукурудзі на експорт, надалі обсяги можуть зростати, упевнені аналітики сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.

“Грудень традиційно стає місяцем великих обсягів експорту кукурудзи з України. Ми спостерігаємо активний попит з боку Європейського Союзу, що підкріплюється зниженням фрахтових ставок. Це дозволяє українським трейдерам пропонувати конкурентоспроможні ціни та збільшувати обсяги поставок. У грудні можна очікувати експорт щонайменше 2,2-2,3 млн тонн. Така активність на ринку сприяє поступовому зростанню цін на кукурудзу на умовах CPT, які вже наближаються до $200 за тонну”, — зазначають аналітики ПУСК.

У грудні ціни можуть ще піднятися на тлі ситуації з опадами в Південній Америці.

“Попит на кукурудзу зараз підтримується не лише низькими фрахтовими ставками, а й прагненням імпортерів зафіксувати запаси на тлі погодних ризиків. Нерівномірність опадів у регіонах Південної Америки, де в грудні розпочнеться посівна кукурудзи, може суттєво вплинути на врожайність зернової. Якщо в грудні та січні ситуація із вологозабезпеченням в цих країнах не покращиться, це призведе до перегляду прогнозів врожайності кукурудзи у бік зниження, що, своєю чергою, може підвищити ціни на світовому ринку. Прогнози на грудень-січень вказують на ймовірне зростання цін до $205-210 за тонну. І це ще не межа. Водночас навіть без впливу Південної Америки ціни на українську кукурудзу мають тенденцію до зростання на $2-3 щотижня у найближчий період”, — наголошують у ПУСК.

Нагадаємо, Україна вже вичерпала експортну квоту кукурудзи до ЄС.

 

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

 

 

 

 

 

The post Українську кукурудзу активно купляла Туреччина first appeared on zerno-ua.com.

Сообщение Українську кукурудзу активно купляла Туреччина появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

Сільське господарство

Імовірний сценарій: Укрзалізниця значно підвищить тарифи на вантажні перевезення

Published

on

By

Нещодавно відбулася зустріч віце-прем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби з керівництвом Укрзалізниці. В ході прийнято рішення щодо підготовки та направлення до відомства проєкту наказу про проведення індексації вантажних залізничних тарифів, інформує ЦТС.

“Про це ЦТС повідомили декілька компаній-учасників ринку залізничних перевезень. За їхньою інформацією, один з варіантів передбачає підвищення тарифів на 37%, в результаті чого УЗ планує додатково отримати 26 млрд грн надходжень від бізнесу”, – йдеться в тексті.

Раніше член наглядової ради АТ «Укрзалізниця», радник президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін інформацію про заплановану індексацію тарифів на 37% назвав некоректною. Своєю чергою, представники найбільших асоціацій наголосили на необґрунтованості такого рішення.

Нагадаємо головний залізничний перевізник АТ «Укрзалізниця» з початку 2024 року відремонтував понад 1,1 тис. км колій. Залізничники формують план ремонтів на наступний рік, ремонтна кампанія 2025 стартує після підвищення середньодобової температури – орієнтовно у квітні.

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

The post Імовірний сценарій: Укрзалізниця значно підвищить тарифи на вантажні перевезення first appeared on zerno-ua.com.

Сообщение Імовірний сценарій: Укрзалізниця значно підвищить тарифи на вантажні перевезення появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

В тренді