Connect with us

Сільське господарство

ШІ створив арти про постапокаліптичне агро (КАРТИНИ)

Published

on

Постапокаліпсис – це такий піджанр фантастики, де поєднується наукова фантастика з жахами, фентезі або антиутопією (можна і усе разом), у світі, що пережив глобальну катастрофу. Нажаль, ми знаходимось за крок до реалізації постапокаліптичного сценарію, якщо не здійснити заходів на глобальному рівні. Пропонуємо подивитись на майбутнє агро крізь такі собі песимістичні окуляри штучного інтелекту:

“Соняшники”

“Нове”

“Мутант”

“Soylent. Велику пляшку, будь ласка”

“Поле пшениці”

“Новий врожай”

“Це – моя земля!”

“Генетики за роботою”

“Корова-x05303491”

“Хто там?”

“Крізь рапсове поле”

“Летять дрони”

“Все буде добре…”

“Комбайн”

“Вогники”

“Вирощувати м’ясо”

“Таємна вечеря”

“Своя ніша”

“Короткий відпочинок”

“Грибники”

Пропонуємо:

Україна-Британія: режим безмитної торгівлі продовжено на п’ять років

USAID надав українським аграріям зернові причепи

Кабмін створив механізм надання спецсубсидій для аграріїв

Попри війну Україна зберігає позицію ключового експортера меду

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сільське господарство

Плануємо весняний захист ярих культур під час вибору насіння – експертні поради

Published

on

By

Плануємо весняний захист ярих культур під час вибору насіння – експертні поради

Цей рік був важким для аграріїв через низку факторів. Окрім труднощів, спричинених повномасштабною війною, яку розв’язала росія, сезон 2024 року відзначився екстремальними погодними умовами. Різке потепління навесні і надмірна спека влітку значно вплинули на стан вирощуваних культур. Це спричинило серйозний стрес для рослин, а в деяких випадках — їх загибель, особливо серед слабших посівів. Окрім того, озимина та ярові культури часто відновлювались і починали вегетацію настільки швидко, що агрономи не встигали своєчасно обробляти поля, що призводило до пошкоджень рослин шкідниками та хворобами. Це підкреслило важливість надійного захисту рослин на ранніх етапах їхнього розвитку.

Багато фермерів вже в кінці осені планують посіви ярих культур і замовляють насіння. Хоча прогнозувати погодні умови на весну складно, різкі температурні коливання, несподівані дощі й інші фактори можуть суттєво вплинути на врожайність і якість майбутнього врожаю. У таких умовах найкращим вибором буде насіння передових гібридів, оброблених комплексними препаратами для захисту від хвороб та шкідників, а також стимуляторами росту. Це дозволяє забезпечити надійний захист культур у критичний період їхнього розвитку — під час проростання та формування, коли є велика загроза пошкодження рослин хворобами.

Технологія обробки насіння, при якій препарати наносяться безпосередньо на насіння, є ефективною завдяки мінімальній кількості діючих речовин, що знижує негативний вплив на ґрунт та навколишнє середовище. Такий захист особливо важливий за умов мінімального та нульового обробітку ґрунту, а також при ранньому висіванні, коли тиск хвороб може бути вищим.

Corteva Agriscience, міжнародна компанія в галузі сільського господарства, є лідером у розробці інноваційних технологій для насіння, що забезпечують оптимальне використання генетичного потенціалу культур і сприяють сталому розвитку сільського господарства. Технологія LumiGEN™, яка застосовується до насіння бренду Pioneer®, зміцнює кореневу систему, підвищує стійкість до стресів і стимулює більш швидкий ріст рослин, що допомагає знизити виробничі ризики та забезпечити здоровий розвиток культур.

Українські аграрії високо цінують ці переваги. Олександр Велентій, головний агроном чернігівської ФГ «Інтер-Агро-База», зазначає: «Я завжди купую в Corteva насіння, яке оброблене всіма необхідними препаратами: інсектицидами, фунгіцидами, стимуляторами росту. Наші поля різні — є ділянки, де більше шкідників чи хвороб, а є й менш уражені. Але я спокійний, бо якісна обробка забезпечує надійний захист і дозволяє зосередитись на інших важливих завданнях».

Corteva продовжує працювати над новими рішеннями для обробки насіння, щоб допомогти агровиробникам вдосконалювати технології, підвищувати виробничі обсяги та сприяти продовольчій безпеці як в Україні, так і у світі.

Наступного року компанія представить новий фунгіцидний препарат Lumitreo™ для обробки насіння сої. Він базується на трьох діючих речовинах — іпконазолі, оксатіапіпроліні і пікоксистробіні, що ефективно бореться з широким спектром ґрунтових і насіннєвих хвороб, таких як фузаріоз, аскохітоз, фітофтороз, фомопсис і ризоктоніоз.

Continue Reading

Сільське господарство

Відомство інформує про надані кредити за програмою “5-7-9”

Published

on

By

Відомство інформує про надані кредити за програмою “5-7-9”

Цього року близько 8 тисяч агрогосподарств отримали 41,4 мільярда гривень за програмою «Доступні кредити 5-7-9», повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

З початку року 12 072 агрогосподарства загалом отримали 93,4 мільярда гривень банківських кредитів на розвиток, включаючи кредити не за цією програмою.

Найбільші обсяги кредитів за програмою «5-7-9» отримали підприємства таких областей:

  • Київська: 5,1 млрд грн для 767 господарств;
  • Вінницька: 3,5 млрд грн для 814 господарств;
  • Одеська: 3,4 млрд грн для 743 господарств;
  • Кіровоградська: 3,3 млрд грн для 1 024 господарств;
  • Харківська: 3 млрд грн для 475 господарств;
  • Волинська: 2,4 млрд грн для 424 господарств;
  • Дніпропетровська: 2,4 млрд грн для 517 господарств;
  • Львівська: 2,4 млрд грн для 560 господарств.

Щодо загального обсягу кредитування, найбільші суми за різними програмами отримали аграрії таких областей:

  • Київська: 20,4 млрд грн для 1 158 підприємств;
  • Дніпропетровська: 6,6 млрд грн для 876 підприємств;
  • Кіровоградська: 6,3 млрд грн для 1 454 підприємств;
  • Вінницька: 6 млрд грн для 1 195 підприємств;
  • Черкаська: 5,7 млрд грн для 487 підприємств;
  • Одеська: 5,3 млрд грн для 1 054 підприємств;
  • Львівська: 5,3 млрд грн для 777 підприємств;
  • Тернопільська: 5,2 млрд грн для 460 підприємств.

Пільгове фінансування агровиробників за програмою «Доступні кредити 5-7-9» на 2024-2025 роки стало можливим завдяки підтримці Світового банку в рамках «Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)». Програма спрощує доступ мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування, дозволяючи аграріям отримати кредити до 90 млн грн під 5–9% річних, залежно від категорії кредиту та типу підприємства.

Continue Reading

Сільське господарство

Аграрії зібрали 76,3 млн тонн зернових і олійних

Published

on

By

Аграрії зібрали 76,3 млн тонн зернових і олійних

В Україні цьогоріч зібрано 73,6 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур на площі 19,5 млн га. Загальний обсяг зернових становить 53,9 млн тонн, а олійних культур — майже 19,7 млн тонн.

Зокрема, врожайність зернових виглядає так:

  • Пшениця: обмолочено 4,9 млн га (100 %), намолочено 22,4 млн тонн.
  • Ячмінь: обмолочено 1,4 млн га (100 %), намолочено 5,6 млн тонн.
  • Горох: обмолочено 212,3 тис. га (100 %), намолочено 469 тис. тонн.
  • Кукурудза: обмолочено 3,8 млн га (96 %), намолочено 24,2 млн тонн.
  • Просо: обмолочено 88,2 тис. га (97 %), намолочено 161,3 тис. тонн.
  • Гречка: обмолочено 88,1 тис. га (99 %), намолочено 131,7 тис. тонн.

У збиранні олійних культур:

  • Соняшник: обмолочено 4,9 млн га (97 %), намолочено 10,2 млн тонн.
  • Соя: обмолочено 2,6 млн га (99 %), намолочено 6 млн тонн.
  • Ріпак: обмолочено 1,2 млн га (100 %), намолочено 3,5 млн тонн.

Лідерами за валовим збором зернових є Одещина (4,6 млн тонн), Чернігівщина (4,5 млн тонн) та Полтавщина (4,2 млн тонн). За урожайністю на першому місці аграрії Хмельниччини (77,4 ц/га), Чернігівщини (70 ц/га) та Тернопільщини (68,7 ц/га).

Аграрії також активно завершують збирання цукрових буряків. Вже викопано буряків на площі 253,4 тис. га (98 %), загалом накопано 12,1 млн тонн солодких коренів.

Інформація надана офіційним сайтом Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Continue Reading

В тренді