Сільське господарство
УЗА звернулась до європейських країн та країн Балтії з проханням посилити ППО для Одеських портів і морського коридору
Українська зернова асоціація публічно звернулась до міністрів закордонних справ Швеції Марії Мальмер Стенергард, Данії Ларса Льокке Расмуссена, Естонії Марґуса Цахкна, Латвії Байби Браже, Литви Габріелюса Ландсбергіса, Норвегії Еспена Барта Ейдета та державних секретарів Фінляндії Пасі Раяли та Ісландії Мартіна Еййолфссона, які відвідали Україну, зокрема Одещину, з проханням допомогти посилити протиповітряну оборону в Одеському регіоні для забезпечення роботи українського морського коридору.
Про це йдеться на офіційному сайті УЗА.
Наразі росіяни здійснюють обстріли з метою перешкодити експорту зерна, підірвати український експортний потенціал та нанести шкоду світовій продовольчій безпеці, адже Україна забезпечує постачання продовольства для 400 млн людей в десятках країн світу.
Члени Української зернової асоціації взяли участь в зустрічі з міністрами закордонних справ Нордично-Балтійської вісімки, які завітали в Україну. Вони повідомили гостей про наслідки російських атак на українські порти на Одещині і їх вплив на продовольчу безпеку України та світу. Зокрема, вони на конкретних прикладах пояснили як агресія росії спрямована на порушення роботи українських портів, руйнує не лише економіку України, але й матиме довгострокові наслідки для продовольчої безпеки у світі.
УЗА повністю підтримує прохання компаній-учасників зустрічі до керівників наших країн партнерів Північної Європи та Балтії посилити допомогу засобами протиповітряної оборони для захисту українських портів та морського коридору від злочинних дій російського агресора.
УЗА висловлює вдячність нашим МЗС та Мінагро, а також Міністерству розвитку громад та територій України за організацію візиту представників країн Нордично-Балтійської вісімки на Одещину та зустрічі з ними.
Пропонуємо:
USDA знизило очікування по урожаю ріпаку та сої, прогноз експорту пшениці підвищено
В Японії оцінили український часник
В Україні пильно стежитимуть за грошовими переказами
The post УЗА звернулась до європейських країн та країн Балтії з проханням посилити ППО для Одеських портів і морського коридору first appeared on zerno-ua.com.
Сообщение УЗА звернулась до європейських країн та країн Балтії з проханням посилити ППО для Одеських портів і морського коридору появились сначала на zerno-ua.com.
Сільське господарство
Плануємо весняний захист ярих культур під час вибору насіння – експертні поради
Цей рік був важким для аграріїв через низку факторів. Окрім труднощів, спричинених повномасштабною війною, яку розв’язала росія, сезон 2024 року відзначився екстремальними погодними умовами. Різке потепління навесні і надмірна спека влітку значно вплинули на стан вирощуваних культур. Це спричинило серйозний стрес для рослин, а в деяких випадках — їх загибель, особливо серед слабших посівів. Окрім того, озимина та ярові культури часто відновлювались і починали вегетацію настільки швидко, що агрономи не встигали своєчасно обробляти поля, що призводило до пошкоджень рослин шкідниками та хворобами. Це підкреслило важливість надійного захисту рослин на ранніх етапах їхнього розвитку.
Багато фермерів вже в кінці осені планують посіви ярих культур і замовляють насіння. Хоча прогнозувати погодні умови на весну складно, різкі температурні коливання, несподівані дощі й інші фактори можуть суттєво вплинути на врожайність і якість майбутнього врожаю. У таких умовах найкращим вибором буде насіння передових гібридів, оброблених комплексними препаратами для захисту від хвороб та шкідників, а також стимуляторами росту. Це дозволяє забезпечити надійний захист культур у критичний період їхнього розвитку — під час проростання та формування, коли є велика загроза пошкодження рослин хворобами.
Технологія обробки насіння, при якій препарати наносяться безпосередньо на насіння, є ефективною завдяки мінімальній кількості діючих речовин, що знижує негативний вплив на ґрунт та навколишнє середовище. Такий захист особливо важливий за умов мінімального та нульового обробітку ґрунту, а також при ранньому висіванні, коли тиск хвороб може бути вищим.
Corteva Agriscience, міжнародна компанія в галузі сільського господарства, є лідером у розробці інноваційних технологій для насіння, що забезпечують оптимальне використання генетичного потенціалу культур і сприяють сталому розвитку сільського господарства. Технологія LumiGEN™, яка застосовується до насіння бренду Pioneer®, зміцнює кореневу систему, підвищує стійкість до стресів і стимулює більш швидкий ріст рослин, що допомагає знизити виробничі ризики та забезпечити здоровий розвиток культур.
Українські аграрії високо цінують ці переваги. Олександр Велентій, головний агроном чернігівської ФГ «Інтер-Агро-База», зазначає: «Я завжди купую в Corteva насіння, яке оброблене всіма необхідними препаратами: інсектицидами, фунгіцидами, стимуляторами росту. Наші поля різні — є ділянки, де більше шкідників чи хвороб, а є й менш уражені. Але я спокійний, бо якісна обробка забезпечує надійний захист і дозволяє зосередитись на інших важливих завданнях».
Corteva продовжує працювати над новими рішеннями для обробки насіння, щоб допомогти агровиробникам вдосконалювати технології, підвищувати виробничі обсяги та сприяти продовольчій безпеці як в Україні, так і у світі.
Наступного року компанія представить новий фунгіцидний препарат Lumitreo™ для обробки насіння сої. Він базується на трьох діючих речовинах — іпконазолі, оксатіапіпроліні і пікоксистробіні, що ефективно бореться з широким спектром ґрунтових і насіннєвих хвороб, таких як фузаріоз, аскохітоз, фітофтороз, фомопсис і ризоктоніоз.
Сільське господарство
Аграрії зібрали 76,3 млн тонн зернових і олійних
В Україні цьогоріч зібрано 73,6 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур на площі 19,5 млн га. Загальний обсяг зернових становить 53,9 млн тонн, а олійних культур — майже 19,7 млн тонн.
Зокрема, врожайність зернових виглядає так:
- Пшениця: обмолочено 4,9 млн га (100 %), намолочено 22,4 млн тонн.
- Ячмінь: обмолочено 1,4 млн га (100 %), намолочено 5,6 млн тонн.
- Горох: обмолочено 212,3 тис. га (100 %), намолочено 469 тис. тонн.
- Кукурудза: обмолочено 3,8 млн га (96 %), намолочено 24,2 млн тонн.
- Просо: обмолочено 88,2 тис. га (97 %), намолочено 161,3 тис. тонн.
- Гречка: обмолочено 88,1 тис. га (99 %), намолочено 131,7 тис. тонн.
У збиранні олійних культур:
- Соняшник: обмолочено 4,9 млн га (97 %), намолочено 10,2 млн тонн.
- Соя: обмолочено 2,6 млн га (99 %), намолочено 6 млн тонн.
- Ріпак: обмолочено 1,2 млн га (100 %), намолочено 3,5 млн тонн.
Лідерами за валовим збором зернових є Одещина (4,6 млн тонн), Чернігівщина (4,5 млн тонн) та Полтавщина (4,2 млн тонн). За урожайністю на першому місці аграрії Хмельниччини (77,4 ц/га), Чернігівщини (70 ц/га) та Тернопільщини (68,7 ц/га).
Аграрії також активно завершують збирання цукрових буряків. Вже викопано буряків на площі 253,4 тис. га (98 %), загалом накопано 12,1 млн тонн солодких коренів.
Інформація надана офіційним сайтом Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Сільське господарство
Відомство інформує про надані кредити за програмою “5-7-9”
Цього року близько 8 тисяч агрогосподарств отримали 41,4 мільярда гривень за програмою «Доступні кредити 5-7-9», повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.
З початку року 12 072 агрогосподарства загалом отримали 93,4 мільярда гривень банківських кредитів на розвиток, включаючи кредити не за цією програмою.
Найбільші обсяги кредитів за програмою «5-7-9» отримали підприємства таких областей:
- Київська: 5,1 млрд грн для 767 господарств;
- Вінницька: 3,5 млрд грн для 814 господарств;
- Одеська: 3,4 млрд грн для 743 господарств;
- Кіровоградська: 3,3 млрд грн для 1 024 господарств;
- Харківська: 3 млрд грн для 475 господарств;
- Волинська: 2,4 млрд грн для 424 господарств;
- Дніпропетровська: 2,4 млрд грн для 517 господарств;
- Львівська: 2,4 млрд грн для 560 господарств.
Щодо загального обсягу кредитування, найбільші суми за різними програмами отримали аграрії таких областей:
- Київська: 20,4 млрд грн для 1 158 підприємств;
- Дніпропетровська: 6,6 млрд грн для 876 підприємств;
- Кіровоградська: 6,3 млрд грн для 1 454 підприємств;
- Вінницька: 6 млрд грн для 1 195 підприємств;
- Черкаська: 5,7 млрд грн для 487 підприємств;
- Одеська: 5,3 млрд грн для 1 054 підприємств;
- Львівська: 5,3 млрд грн для 777 підприємств;
- Тернопільська: 5,2 млрд грн для 460 підприємств.
Пільгове фінансування агровиробників за програмою «Доступні кредити 5-7-9» на 2024-2025 роки стало можливим завдяки підтримці Світового банку в рамках «Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)». Програма спрощує доступ мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування, дозволяючи аграріям отримати кредити до 90 млн грн під 5–9% річних, залежно від категорії кредиту та типу підприємства.
- Бізнес2 місяці ago
Украинские производители кормов для животных получили доступ к рынку Албании
- Бізнес2 місяці ago
США приняли меры против глобальной криптосети, чтобы Россия не обходила санкции – Байден
- Бізнес2 місяці ago
Российский дрон зафиксировали возле Ровенской АЭС: пролетел “на критически низкой высоте”
- Суспільство2 місяці ago
Умєров – про боротьбу з корупцією: Викрили десяток ділків і зекономили на закупівлях понад 16 мільярдів
- Суспільство2 місяці ago
Реформу старшої школи підтримують 85% старшокласників – Міносвіти
- Бізнес2 місяці ago
Продажи электромобилей в ЕС падают четвертый месяц подряд. В августе – на 44%
- Криптовалюти2 місяці ago
Топ-20 перспективних криптовалют на кінець 2024 року — Grayscale
- Бізнес2 місяці ago
“Это очень сложно сделать”. Магазины не могут отмечать на ценниках товары Нацкешбека