Connect with us

Сільське господарство

В Мінагро підрахували величезні збитки аграріїв від атак на припортову інфраструктуру

Published

on

Атаки на припортову інфраструктуру завдають значних збитків експортерам аграрної продукції в Україні. Про це повідомив тимчасово виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він зазначив, що знищені зерносховища та резервуари для соняшникової олії та іншої продукції. Вартість втрат, включаючи продукцію та обладнання, складає близько півмільярда доларів.

Всі збитки фіксуються, що дозволить вимагати компенсацію від агресора. Висоцький впевнений, що експорт агропродукції в цьому році буде активним завдяки хорошим урожаїв.

У свою чергу, в ефірі телеканалу FREEДOM Ольга Трофімцева, в. о. міністра аграрної політики та продовольства в 2019 році і посол з особливих доручень у МЗС України (2022-2023), зазначила, що Росія намагалася підірвати можливості України як експортера аграрної продукції та замістити українські позиції на світових ринках своїми. Проте ці плани не були реалізовані.

“Росія намагалася не тільки зайняти українські експортні ринки, але й активно просувала себе як гуманітарну країну, що допомагає найбіднішим державам, наприклад, країнам Африки. Вони навіть пропонували свої ініціативи у Всесвітній продовольчій програмі — пропонуючи замість українського зерна постачання кількох тисяч тонн свого. Але ці плани не справдилися,” — сказала Трофімцева.

Вона додала, що найбільшими імпортерами українського зерна залишаються Китай, Індонезія та Туреччина, а також українське зерно постачається через гуманітарні програми Всесвітньої продовольчої програми ООН.

“Ці програми забезпечують експорт українського зерна не лише до Африки, але й до сектора Гази та інших країн Близького Сходу. Значення гуманітарних постачань та програми Grain from Ukraine, ініційованої президентом Зеленським, важко переоцінити. Росія, як країна-терорист, намагається дестабілізувати продовольчу безпеку в усьому світі, зокрема в Африці та Близькому Сході. Проте до цього моменту її плани не реалізовані,” — підсумувала Ольга Трофімцева.

Пропонуємо:

Вітчизняний агросектор вийшов на довоєнні показники

Ель-Ніньо спричинило рекордну посуху в Африці: Україна допоможе

Попри війну Україна зберігає позицію ключового експортера меду

У Данії створили супершвидкий вантажний дрон

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сільське господарство

Програма “5-7-9” фокусуватиметься на переробці

Published

on

By

Цьогоріч вектор програми “5-7-9” змінюється: замість підтримки обігових коштів до уваги потрапляють інвестиційні цілі та переробка.
Про це розповів заступник міністра економіки Андрій Телюпа на форумі “Курс на агропереробку. Як масштабувати бізнес і де брати гроші?”.

“Планується, що 2025 року весь портфель програми “5-7-9%” нових кредитів буде фокусуватися саме на переробці, тобто інвестиції будуть направлені у нове обладнання. За програмою можна отримати до 150 млн грн, а також можна витрачати кошти на енергообладнання. Не варто забувати і про такий міжнародний інструмент, як Ukraine Facility, де є фокус на переробних підприємствах”, — заявив ключовий представник відомства.

Телюпа підкреслив, що наразі діє програма “Зроблено в Україні” і в Мінекономіки мають на меті зробити так, аби більше людей купували вітчизняну продукцію.
Посадовець пояснив, що якщо купуєш українське, то 40% з платежів повертається в економіку нашої країни. А це – розвиток.

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

 

The post Програма “5-7-9” фокусуватиметься на переробці first appeared on zerno-ua.com.

Сообщение Програма “5-7-9” фокусуватиметься на переробці появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

Сільське господарство

Польські фермери утримались від протесту на кордоні

Published

on

By

Польські сільгоспвиробники поки не планують проводити протест у Медиці на кордоні з Україною, інформує “Польське радіо“.

Раніше мітингувальники призупинили акцію до 10 грудня. До цієї дати міністр сільського господарства Чеслав Сєкерський мав відреагувати на вимоги. Роман Кондров з організації Oszukana Wieś повідомив, що міністр перебуває в Брюсселі, а після повернення запланована зустріч із фермерами. За словами Кондрова, якщо вимоги фермерів не будуть реалізовані, акцію протесту відновлять.

Причина блокування українського кордону – протест проти угоди із країнами Латинської Америки та вимоги переглянути сільськогосподарський податок.

“Маємо співпрацювати, аби чогось досягти. Кричати та галасувати не достатньо. Мистецтвом є досягнення компромісу, щоб фермери чогось досягли. Тож мені здається, краще це з допомогою розмови зробити, аніж когось постійно дратувати і нічого не виграти від цього”, – заявив представник фермерів.

 

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

The post Польські фермери утримались від протесту на кордоні first appeared on zerno-ua.com.

Сообщение Польські фермери утримались від протесту на кордоні появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

Сільське господарство

Визначено мінімальні експортні ціни на грудень

Published

on

By

Міністерство аграрної політики та продовольства України встановило мінімальні ціни на агропродукцію, відносно якої діє режим експортного забезпечення, інформує сайт відомства. Рішення закріплене наказом міністерства від 9 грудня №4256.

Встановлені ціни діятимуть протягом грудня 2024 року при експорті пшениці і суміші пшениці та жита (меслин), ячменю, кукурудзи, жита, вівса, соєвих бобів, насіння ріпаку та соняшнику, соняшникової, соєвої та ріпакової олії, макухи, а також меду та горіхів.

Нагадаємо, нещодавно міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з делегацією Республіки Корея. У зустрічі також взяли участь третій президент України Віктор Ющенко, перший заступник Міністра Тарас Висоцький. В Україні стрімко розвивається галузь виробництва їжі швидкого приготування. А в Республіки Корея в цій сфері гарний досвід та сучасні технології. Якщо об’єднати зусилля, то можна експортувати продукцію в треті країни. Ще один з напрямів – виробництво сільгосптехніки. Представники Республіки Корея висловили готовність підтримувати Україну.

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

The post Визначено мінімальні експортні ціни на грудень first appeared on zerno-ua.com.

Сообщение Визначено мінімальні експортні ціни на грудень появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

В тренді