Connect with us

Сільське господарство

Виробництво молока скоротилося через аномальну спеку, ракетні удари та блекаути

Published

on

У липні спостерігається зниження обсягів виробництва молока-сировини. Основні причини цього – спека, відключення електроенергії, а також російські ракетні удари по об’єктам енергетичної інфраструктури. Це призводить до нестабільної роботи вентиляційних систем на фермах і, як наслідок, зниження продуктивності корів. Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Проте обсяги надою на молочно-товарних фермах з початку 2024 року перевищили показники минулого року, зазначив експерт.

Міністерство аграрної політики попередньо оцінює, що в липні 2024 року господарства всіх категорій виробили 681,2 тис. тонн молока-сировини, що на 3% менше порівняно з червнем цього року та на 7% менше порівняно з липнем 2023 року. У періоді з січня по липень 2024 року обсяги надою склали 4 млн 225,4 тис. тонн, що на 3% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Протягом цього часу частка підприємств у загальному обсязі виробництва молока-сировини становила 35%, тоді як на господарства населення припадало 65%.

У липні 2024 року підприємства виробили 241,2 тис. тонн молока-сировини, що на 4% менше порівняно з червнем цього року, але на 2% більше порівняно з липнем 2023 року. У періоді з січня по липень 2024 року молочно-товарні ферми виробили 1 млн 740,2 тис. тонн молока, що на 5% більше, ніж у минулому році.

Водночас в господарствах населення обсяги надою склали 440 тис. тонн молока, що на 2% менше порівняно з червнем і на 9% менше порівняно з липнем 2023 року. У січні-липні 2024 року присадибні господарства виробили 2 млн 485,2 тис. тонн молока-сировини, що на 8% менше, ніж у минулому році.

У січні-липні 2024 року найбільший приріст виробництва молока-сировини спостерігався в Миколаївській (+14%), Тернопільській (+12%), Рівненській (+10%) та Хмельницькій (+9%) областях.

Близько 51% молока-сировини було вироблено в наступних областях:

  • Хмельницька область – 396,1 тис. тонн;
  • Полтавська область – 390,8 тис. тонн;
  • Вінницька область – 336,2 тис. тонн;
  • Тернопільська область – 281,8 тис. тонн;
  • Черкаська область – 268,1 тис. тонн;
  • Житомирська область – 251,3 тис. тонн;
  • Чернігівська область – 243,3 тис. тонн.

Пропонуємо:

Мінагро звітує про обсяги забою ВРХ

Україна та Індія співпрацюватимуть в агросекторі

Угорщина може не відмовитись від заборони на нашу агропродукцію

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сільське господарство

За обсягами експорту цукру Україна іде на рекорд за останні 24 роки

Published

on

By

Цього року експорт українського цукру очікується на рівні 700 тис. тонн, повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль у Фейсбуці за результатами ХVІ Міжнародної конференції “Ведення агробізнесу в Україні”.

Чиновник вказав, що у поточному році в Україні виростили рекордний урожай сої – 6 млн тонн. Нагадав про середній надій на одну корову на сільськогосподарських підприємствах – 6 565 літрів (+7% до попереднього року).Вказав, що знаковою подією цього року став початок відбілення ринку державних сільськогосподарських земель за проєктом «Земельний банк».

“За підсумками 2024 року також очікуємо експорт цукру з України понад 700 тис. т, що стане найбільшим показником, починаючи з 2000 року”, – написав Коваль.

Під час панельної дискусії обговорено тему міфів щодо українського аграрного сектору, які активно розповсюджує ворог в Європі. Коваль підкреслив, що Україна не загроза для європейських фермерів, а завдяки спільній переробці продукції та розвитку логістики ЄС можна піднятися з четвертого на друге місце за обсягом експорту.

 

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

Сообщение За обсягами експорту цукру Україна іде на рекорд за останні 24 роки появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

Сільське господарство

USDA переглянуло у бік підвищення прогноз урожаю кукурудзи в Україні

Published

on

By

Аналітики USDA оцінили світове виробництво кукурудзи у сезоні 2024/25 на рівні 1 217, 89 млн тонн (-1,51 млн тонн до попереднього прогнозу). Оцінка світового експорту кукурудзи — 193,04 млн тонн (+3,21 млн тонн), прогноз кінцевих запасів — 296,44 млн тонн (-7,7 млн тонн).

Такі дані наводяться у грудневому звіті USDA.

Щодо врожаю кукурудзи в Україні, очікування врожаю у відомстві США збільшилися на 0,3 млн тонн до 26,5 млн тонн, оцінка експорту лишилася без змін — 23 млн тонн, кінцеві запаси — 0,64 млн тонн (+0,01).

Експерти USDA залишили на тому самому рівні оцінку виробництва кукурудзи в США — 384,64 млн тонн, прогноз експорту — 62,87 млн тонн (+3,81 млн тонн), кінцеві запаси знизяться на 5,08 млн тонн — до 44,15 млн тонн.

В USDA прогнозують врожай кукурудзи в Китаї на рівні 292 млн тонн, імпорт — 14 млн тонн (-2 млн тонн), кінцеві запаси — 204,27 млн тонн (-2 млн тонн).

Оцінка прогнозу врожаю пшениці в Україні залишилась без змін — 22,9 млн тонн, прогноз експорту підвищили на 0,5 млн тонн — до 16,5 млн тонн. Кінцеві запаси будуть на рівні 0,79 млн тонн (-0,2 млн тонн). Світове виробництво пшениці у сезоні 2024/25 прогнозується на рівні 792,95 млн тонн (-1,78 млн тонн до минулого прогнозу).

 

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

 

Сообщение USDA переглянуло у бік підвищення прогноз урожаю кукурудзи в Україні появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

Сільське господарство

Міністри ЄС пропонують фермерам поспілкуватися під час перезавантаження CAP

Published

on

By

Новий комісар із сільського господарства не передбачає жодного перегляду системи сільськогосподарських субсидій ЄС, оскільки міністри почали переговори про реформи, прагнучи зберегти Спільну сільськогосподарську політику, орієнтовану на фермерів.

Про це інформує Euronews.

Міністри сільського господарства ЄС на зустрічі в Брюсселі сформулювали параметри реформування фінансової підтримки сектора в пом’якшуючих для фермерів термінах, підкресливши, що вони прагнутимуть скоротити бюрократію, а не субсидії.
Міністри схвалили низку висновків, що окреслюють ключові напрямки майбутнього перегляду Спільної сільськогосподарської політики (CAP) для наступного бюджетного циклу ЄС, який охоплює 2028–2034 роки.

Критики давно стверджують, що програма вартістю 387 мільярдів євро, яка становить третину бюджету ЄС, приносить непропорційну користь власникам великих ферм і сприяє вирішенню екологічних проблем.

Але заклики зменшити пакет CAP і перенаправити кошти на інші стратегічні пріоритети ЄС, такі як оборона, були заглушені хором протестів фермерів цього року по всій Європі.
У документі, який містить 35 ключових пунктів, міністри окреслили свій напрямок зміни CAP, починаючи від підвищення конкурентоспроможності фермерів і зміцнення їхньої позиції в ланцюжку постачання продовольства до прийняття моделі доставки, зручної для фермерів. Це має скоротити бюрократію.

Новий комісар з питань сільського господарства Крістоф Гансен під час своєї першої зустрічі на рівні міністрів оцінив висновки як “цінні внески” для формування свого бачення сільського господарства та продовольства, стратегічного документа, який він представить у лютому.

“Деякі очікують революції, але ми виступаємо за еволюцію CAP”, — сказав Хансен міністрам, наголошуючи на збалансованому підході до майбутніх реформ, що надає менше регулювання та більше стимулів для сектора.

 

 

Пропонуємо:

Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон

Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка

Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою

 

 

Сообщение Міністри ЄС пропонують фермерам поспілкуватися під час перезавантаження CAP появились сначала на zerno-ua.com.

Continue Reading

В тренді