Сільське господарство
Залучення молоді до аграрної освіти – важлива складова відновлення економіки України
На третьому році повномасштабного вторгнення росії українському ринку праці загалом бракує працівників. Згідно з дослідженням Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА), станом на кінець квітня 2024 р. три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів.
У ключових галузях української економіки ситуація не краще. Наприклад, у сільському господарстві, яке є драйвером зростання ВВП, забезпечує велику кількість робочих місць, надходження валюти від експорту й розвиток технологій. За даними сайту robota.ua, в 2024 р. на кожне резюме в агро припадало майже 3 вакансії. Для порівняння: в 2021 р. співвідношення вакансії до пошукачів становило 1,3. Позиція «агроном» взагалі була відзначена в дослідженні ЕВА як одна з найскладніших для заповнення. Згідно з анкетуванням Асоціації свинарів України, 48% їх членів бракує загалом фахівців аграрних фахів, наприклад, механізаторів чи агрономів, а 26% – фахівців-тваринників.
І виклики, з якими Україна через повномасштабну війну стикається зараз, у найближчому майбутньому масштабуються, адже кількість випускників, які почнуть працювати в українській економіці, невпинно скорочується.
Новий навчальний рік, який розпочався цього тижня, це засвідчує. За попередніми даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, цьогоріч до українських вишів подало заяви майже 190 тис. абітурієнтів, що майже на 100 тис. менше, ніж торік. І з вересня цього року навчатися в українських університетах та інститутах почнуть переважно майбутні психологи, менеджери, філологи, IT-фахівці. Адже дані Єдиної державної електронної бази свідчать: серед найпопулярніших спеціальностей у вступній кампанії-2024 немає конче потрібних для відновлення країни логістів, будівельників і, насамперед, агрономічних спеціальностей.
І це попри те, що аграрні університети є невіддільною частиною освітньої інфраструктури практично кожного українського міста з населенням від 250 тис. Тобто, аграрний університет є у більшості обласних центрів України, а також у деяких районних: Кам’янці-Подільському, Білій Церкві, Умані тощо.
Проте недостатня популярність аграрної освіти фіксувалася й до повномасштабної війни. Згідно з дослідженням міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience, лише 2% українських підлітків обирають професію аграрного спрямування або роботу в сільськогосподарській галузі. Зараз, за зменшення загальної кількості абітурієнтів, це є безпосередньою загрозою майбутній продовольчій безпеці країни та регіону.
Виступаючи як один з ключових гравців українського аграрного ринку, Corteva протягом років намагається змінити ситуацію, реалізуючи різноманітні проєкти для молоді, надаючи їй можливості для розвитку та пропонуючи роботу з найсучаснішими технологіями, а також за допомогою різноманітних інформаційних проєктів працюючи над подоланням стереотипів та інформує про реальні можливості. Щоб познайомити майбутніх аграріїв із надбанням єдиної у світі великої науково-дослідницької компанії, що опікується суто сільським господарством і щороку інвестує в нові розробки близько $1 млн, Corteva, попри повномасштабну війну, залучає студентів до досліджень, запрошує на роботу на різних напрямах. Виробничий насіннєвий комплекс Corteva продовжує активно співпрацювати з навчальними закладами Полтавщини, яка є одним з ключових аграрних регіонів України.
Компанія має глобальну програму роботи з талантами, які орієнтована на студентів останніх курсів і випускників вищих навчальних закладів із мінімальним досвідом, яка дає змогу учасникам дістати всеосяжні знання про напрями роботи, допомагаючи розібратися з тим напрямом діяльності, який відповідає внутрішньому світу того чи іншого майбутнього агрофахівця, створюючи фундамент для побудови успішної карʼєри.
Corteva Agriscience задекларувала своє прагнення сприяти розвитку майбутніх лідерів у галузі сільського господарства в спільній декларації з Міністерством аграрної політики та продовольства України, яку було укладено у 2022 р. Адже реальний успіх у зміні ставлення до аграрних спеціальностей можливий лише за умови спільної роботи всіх учасників процесу: влади, навчальних закладів, бізнесу та громадського суспільства. Тим паче, що в Україні бажання молодих людей відкривати для себе світ професійного міжнародного бізнесу залишається наразі таким самим великим, як і до повномасштабного вторгнення. І наше завдання, щоб з усіх бізнесів вони частіше обирали аграрний.
Марина Попова,
керівник відділу персоналу Corteva Agriscience в Україні
The post Залучення молоді до аграрної освіти – важлива складова відновлення економіки України first appeared on zerno-ua.com.
Сообщение Залучення молоді до аграрної освіти – важлива складова відновлення економіки України появились сначала на zerno-ua.com.
Сільське господарство
Програма “5-7-9” фокусуватиметься на переробці
Цьогоріч вектор програми “5-7-9” змінюється: замість підтримки обігових коштів до уваги потрапляють інвестиційні цілі та переробка.
Про це розповів заступник міністра економіки Андрій Телюпа на форумі “Курс на агропереробку. Як масштабувати бізнес і де брати гроші?”.
“Планується, що 2025 року весь портфель програми “5-7-9%” нових кредитів буде фокусуватися саме на переробці, тобто інвестиції будуть направлені у нове обладнання. За програмою можна отримати до 150 млн грн, а також можна витрачати кошти на енергообладнання. Не варто забувати і про такий міжнародний інструмент, як Ukraine Facility, де є фокус на переробних підприємствах”, — заявив ключовий представник відомства.
Телюпа підкреслив, що наразі діє програма “Зроблено в Україні” і в Мінекономіки мають на меті зробити так, аби більше людей купували вітчизняну продукцію.
Посадовець пояснив, що якщо купуєш українське, то 40% з платежів повертається в економіку нашої країни. А це – розвиток.
Пропонуємо:
Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон
Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка
Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою
The post Програма “5-7-9” фокусуватиметься на переробці first appeared on zerno-ua.com.
Сообщение Програма “5-7-9” фокусуватиметься на переробці появились сначала на zerno-ua.com.
Сільське господарство
Польські фермери утримались від протесту на кордоні
Польські сільгоспвиробники поки не планують проводити протест у Медиці на кордоні з Україною, інформує “Польське радіо“.
Раніше мітингувальники призупинили акцію до 10 грудня. До цієї дати міністр сільського господарства Чеслав Сєкерський мав відреагувати на вимоги. Роман Кондров з організації Oszukana Wieś повідомив, що міністр перебуває в Брюсселі, а після повернення запланована зустріч із фермерами. За словами Кондрова, якщо вимоги фермерів не будуть реалізовані, акцію протесту відновлять.
Причина блокування українського кордону – протест проти угоди із країнами Латинської Америки та вимоги переглянути сільськогосподарський податок.
“Маємо співпрацювати, аби чогось досягти. Кричати та галасувати не достатньо. Мистецтвом є досягнення компромісу, щоб фермери чогось досягли. Тож мені здається, краще це з допомогою розмови зробити, аніж когось постійно дратувати і нічого не виграти від цього”, – заявив представник фермерів.
Пропонуємо:
Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон
Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка
Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою
The post Польські фермери утримались від протесту на кордоні first appeared on zerno-ua.com.
Сообщение Польські фермери утримались від протесту на кордоні появились сначала на zerno-ua.com.
Сільське господарство
Визначено мінімальні експортні ціни на грудень
Міністерство аграрної політики та продовольства України встановило мінімальні ціни на агропродукцію, відносно якої діє режим експортного забезпечення, інформує сайт відомства. Рішення закріплене наказом міністерства від 9 грудня №4256.
Встановлені ціни діятимуть протягом грудня 2024 року при експорті пшениці і суміші пшениці та жита (меслин), ячменю, кукурудзи, жита, вівса, соєвих бобів, насіння ріпаку та соняшнику, соняшникової, соєвої та ріпакової олії, макухи, а також меду та горіхів.
Нагадаємо, нещодавно міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з делегацією Республіки Корея. У зустрічі також взяли участь третій президент України Віктор Ющенко, перший заступник Міністра Тарас Висоцький. В Україні стрімко розвивається галузь виробництва їжі швидкого приготування. А в Республіки Корея в цій сфері гарний досвід та сучасні технології. Якщо об’єднати зусилля, то можна експортувати продукцію в треті країни. Ще один з напрямів – виробництво сільгосптехніки. Представники Республіки Корея висловили готовність підтримувати Україну.
Пропонуємо:
Українське Дунайське пароплавство виставляє флот на аукціон
Глава уряду повідомив про розмінування: оператори, сапери, техніка
Озимі повністю перейшли у фазу зимового спокою
The post Визначено мінімальні експортні ціни на грудень first appeared on zerno-ua.com.
Сообщение Визначено мінімальні експортні ціни на грудень появились сначала на zerno-ua.com.
- Криптовалюти2 місяці ago
Топ-20 перспективних криптовалют на кінець 2024 року — Grayscale
- Бізнес3 місяці ago
Украинские производители кормов для животных получили доступ к рынку Албании
- Бізнес3 місяці ago
Российский дрон зафиксировали возле Ровенской АЭС: пролетел “на критически низкой высоте”
- Бізнес3 місяці ago
США приняли меры против глобальной криптосети, чтобы Россия не обходила санкции – Байден
- Суспільство3 місяці ago
Реформу старшої школи підтримують 85% старшокласників – Міносвіти
- Суспільство3 місяці ago
Умєров – про боротьбу з корупцією: Викрили десяток ділків і зекономили на закупівлях понад 16 мільярдів
- Бізнес3 місяці ago
Продажи электромобилей в ЕС падают четвертый месяц подряд. В августе – на 44%
- Бізнес3 місяці ago
“Это очень сложно сделать”. Магазины не могут отмечать на ценниках товары Нацкешбека